Football Club International Turku - Football Club Lahti 5-1 (1-0). Liga - 11. kolejka

W meczu 11. kolejki Veikkausliiga, który rozegrany został 22 czerwca, drużyna Interu Turku wysoko wygrała z Lahti 5-1 (1-0). Starcie odbyło się na Veritas Stadion.

W  meczu 11. kolejki  Veikkausliiga, który rozegrany został 22 czerwca, drużyna Interu Turku wysoko wygrała  z Lahti  5-1 (1-0). Starcie odbyło się na Veritas Stadion.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań drużyna Lahti wygrała 13 razy i zanotowała osiem porażek oraz 10 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Interu Turku zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Lahti była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 24. minucie żółtą kartką został ukarany Rick Ketting, zawodnik Interu Turku.

W 28. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Alan Henrique osłabiając tym samym drużynę Lahti.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Interu Turku w 28. minucie spotkania, gdy Petteri Forsell strzelił z karnego pierwszego gola. W 34. minucie żółtą kartkę dostał Teemu Penninkangas z zespołu Lahti.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Interu Turku.

Zespół Lahti ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Interu Turku, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie wynik na 2-0 podwyższył Benjamin Kallman.

W 55. minucie w zespole Lahti doszło do zmiany. Martinos Christofi wszedł za Albiona Ademiego. W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Eduardsa Emsisa, zawodnika Lahti.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Po godzinie gry na listę strzelców wpisał się David Haro.

Piłkarze Lahti szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 62. minucie bramkę pocieszenia zdobył Altin Zeqiri.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Interu Turku w 66. minucie spotkania, gdy Ruxi strzelił z rzutu karnego czwartego gola.

Benjamin Kallman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Interu Turku, zdobywając kolejną bramkę w 68. minucie starcia. W 69. minucie za Teemu Penninkangasa wszedł Lassi Jarvenpaa.

Między 69. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Interu Turku: Jussi Niska, Jussi Niska, Markus Arsalo, na ich miejsce weszli: Roope Kantola, Luka Kuittinen, Joonas Lepisto. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Teemu Penninkangasa, Chinedu Geoffreya zajęli: Arlind Sejdiu, Macoumba Kandji. W 74. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Altinowi Zeqiriemu z Lahti. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 5-1.

Drużyna Interu Turku zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Lahti, a zawodnikom Interu Turku przyznał jedną żółtą.

Drużyna Interu Turku w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Lahti w drugiej połowie wymienił czterech graczy.