Reklama

Reklama

Football Club Honka Espoo - Ilves Tampere 0-0. Liga - 8. kolejka

W spotkaniu 8. kolejki Veikkausliiga, które rozegrane zostało 20 maja, zespół Honki zremisował z Ilvesem 0-0. Pojedynek odbył się na Tapiolan Urheilupuisto w Espoo.

W  spotkaniu 8. kolejki  Veikkausliiga, które rozegrane zostało 20 maja, zespół Honki zremisował  z Ilvesem  0-0. Pojedynek odbył się na Tapiolan Urheilupuisto w Espoo.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 meczów drużyna Ilvesu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie kartkę obejrzał Mikael Almen z zespołu Ilvesu. W 61. minucie Doni Arifi został zastąpiony przez Erica Otenga.

Reklama

Między 62. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Ilvesu i jedną drużynie przeciwnej. Trener Honki postanowił zagrać agresywniej. W 88. minucie zmienił pomocnika Kevina Jansena i na pole gry wprowadził napastnika Otsa Koskinena. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w drużynie Ilvesu doszło do zmiany. Patrick Loa wszedł za Yusifa Moussę.

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Honki otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka Honki w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Ilvesu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL