FC Lahti - Kuopion Palloseura 2-4 (1-2). Liga fińska - 6. kolejka Veikkausliiga

11 maja na Lahden Stadion odbyło się starcie 6. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami FC Lahti i KuPSu Kuopio. Mecz zakończył się zwycięstwem KuPSu Kuopio 4-2.

U. Sale 86'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 42 razy. Zespół FC Lahti wygrał aż 21 razy, zremisował 11, a przegrał tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze KuPSu Kuopio nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 14. minucie bramkę zdobył Diogo Tomas.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KuPSu Kuopio w 18. minucie spotkania, gdy Santeri Haarala zdobył drugą bramkę. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Jeanowi-Christophe'owi Coubronne'owi z FC Lahti. Była to 26. minuta spotkania.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 33. minucie gola kontaktowego strzelił Geoffrey Chinedu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Lahti: Mattiemu Klindze w 46. i Teemu Penninkangasowi w 49. minucie. Drugą połowę zespół FC Lahti rozpoczął w zmienionym składzie, za Arlinda Sejdiu wszedł Altin Zeqiri.

Trener FC Lahti postanowił zagrać agresywniej. W 55. minucie zmienił pomocnika Mattiego Klingę i na pole gry wprowadził napastnika Macoumbę Kandjego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. W 56. minucie żółtą kartką został ukarany Akoete Eninful, piłkarz FC Lahti. W 57. minucie Tommi Jyry został zmieniony przez Axela Vidjeskoga.

W tej samej minucie w drużynie KuPSu Kuopio doszło do zmiany. Usman Sale wszedł za Iira Järvinena.

Trzeba było trochę poczekać, aby Urho Nissilä wywołał eksplozję radości wśród kibiców KuPSu Kuopio, zdobywając kolejną bramkę w 58. minucie meczu. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole FC Lahti doszło do zmiany. Eemeli Virta wszedł za Akoete Eninfula.

Chwilę później trener KuPSu Kuopio postanowił wzmocnić linię napadu i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Santeriego Haaralę. Na boisko wszedł Philip Hellqvist, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jasina-Amina Assehnouna z FC Lahti, a w 79. minucie Urhę Nissilę z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Altin Zeqiri.

Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał żółtą kartkę Diogowi Tomasowi z drużyny gości. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Altin Zeqiri osłabiając tym samym zespół FC Lahti.

Piłkarze KuPSu Kuopio szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 86. minucie wynik ustalił Usman Sale.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w drużynie FC Lahti doszło do zmiany. Loorents Hertsi wszedł za Kariego Arkivuo. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-4.

Johannes Kreidl
87′ Kari Arkivuo
Daniel José Carrillo Montilla
26′ Jean-Christophe Coubronne
Taneli Hämäläinen
Timi Lahti
MacDonald Ngwa Niba
49′ Teemu Penninkangas
Diogo Tomas  14′ 82′
78′ Jasin-Amin Assehnoun
Bismark Adjei-Boateng
56′ 61′ Akoete Henritse Eninful
Iiro Järvinen57′
Javi Hervas
Tommi Jyry57′
46′ 55′ Matti Klinga
Urho Nissilä  58′ 79′
46′ Arlind Sejdiu
Jordan Sebban
 33′ Geoffrey Charles Chinedu
Santeri Haarala  18′ 65′
Joona Tiainen
Otso Virtanen
Lassi Forss
Joel Vartiainen
87′ Loorents Hertsi
Anton Popovits
61′ Eemeli Virta
Usman Sale57′  86′
46′  80′ 82′ Altin Zeqiri
Axel Vidjeskog57′
55′ Macoumba Kandji
Arttu Heinonen
Kristian Yli-Hietanen
Philip Hellqvist65′

Zawodnicy FC Lahti obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna KuPSu Kuopio w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek zespół KuPSu Kuopio zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie IFK Mariehamn. Natomiast w poniedziałek HJK Helsinki będą gościć zespół FC Lahti.