FC Lahti - AC Oulu 0-0. Liga fińska - 3. kolejka Veikkausliiga

22 października na Lahden Stadion odbył się pojedynek 3. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami FC Lahti i AC Oulu. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 976 widzów.

3. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-10-22 16:30 | Stadion: Lahden Stadion | Widzów: 976 | Arbiter: Jari Järvinen
FC Lahti
AC Oulu
0
0

Od pierwszych minut zespół AC Oulu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FC Lahti była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 26. minucie kartkę dostał Geoffrey Chinedu z FC Lahti.

Na drugą połowę zespół FC Lahti wyszedł w zmienionym składzie, za Kariego Arkivuo wszedł Lassi Forss. Kibice FC Lahti nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kristiana Ylego-Hietanena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Eemeli Virta.

W 60. minucie w drużynie FC Lahti doszło do zmiany. Macoumba Kandji wszedł za Geoffreya Chinedu. W 73. minucie za Magnusa Breitenmosera wszedł Otso Liimatta. Na 11 minut przed zakończeniem meczu w zespole AC Oulu doszło do zmiany. Usman Sale wszedł za Aapa Heikkilę.

W tej samej minucie trener AC Oulu postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Obed Malolo, a murawę opuścił Jere Kallinen. W 84. minucie Altin Zeqiri został zmieniony przez Daniela Koskipalę, co miało wzmocnić jedenastkę FC Lahti. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dennisa Salanovicia na Nikolasa Sairę. Od 86. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom AC Oulu i jedną drużynie przeciwnej.

Yann Alexandre Fillion
46′ Kari Arkivuo
Jere Kallinen79′
46′ Eemeli Virta
Dennis Salanović85′
84′ Altin Zeqiri
Samu Alanko
26′ 60′ Geoffrey Charles Chinedu
Aapo Heikkilä79′
Antonio Reguero Chapinal
Juhani Pennanen
46′ Lassi Forss
Lassi Nurmos
84′ 86′ Daniel Koskipalo
Otso Liimatta73′
60′ Macoumba Kandji
Obed Malolo79′
46′ Kristian Yli-Hietanen
Anselmi Mikael Nurmela

Usman Sale79′

Nikolas Saira85′ 90′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech zawodników w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę jedenastka AC Oulu zawalczy o kolejne punkty w Espoo. Jej rywalem będzie FC Honka. Tego samego dnia IFK Mariehamn będzie przeciwnikiem zespołu FC Lahti w meczu, który odbędzie się w Maarianhaminie.