FC Honka - Seinäjoen Jalkapallokerho 0-1 (0-0). Liga fińska - 10. kolejka Veikkausliiga

W starciu 10. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 29 maja, zespół FC Honka przegrał z Seinajoenem 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Tapiolan Urheilupuisto w Espoo.

10. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-05-29 14:00 | Stadion: Tapiolan Urheilupuisto | Arbiter: Mattias Gestranius
FC Honka
Seinäjoen Jalkapallokerho
0
1
E. Ledesma 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół FC Honka wygrał aż cztery razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko dwa.

Od pierwszych minut zespół Seinajoenu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny FC Honka była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy żółtą kartkę otrzymał Pyry Hannola z Seinajoenu.

W 41. minucie za Ville'a Tikkanena wszedł Matias Vainionpää. W 43. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Murila, zawodnika gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Między 59. a 68. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Honka: Edmund Arko-Mensah, Rui Modesto, na ich miejsce weszli: Jonas Levanen, Nasiru Banahene. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jude'a Arthura, Gustava Backalidena zajęli: Nooa Laine, Emmanuel Ledesma. W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Duarte Tammilehta z FC Honka, a w 67. minucie Cristiana Valencię z drużyny przeciwnej.

Niedługo później trener FC Honka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Otso Koskinen, a murawę opuścił Niklas Pyyhtiä. W 85. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Juan Alegría, Dani Hatakka, a na ich miejsce weszli Jean-Marie Dongou, Duarte Tammilehto. Chwilę później trener Seinajoenu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 86. minucie zastąpił zmęczonego Joonasa Lepista. Na boisko wszedł Ariel Ngueukam, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Seinajoenu zdobył Emmanuel Ledesma w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku. Trzy minuty później arbiter pokazał żółtą kartkę Otsowi Koskinenowi z zespołu gospodarzy.

W szóstej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Juan Alegría osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Rodrigo Sebastián Arciero
68′ Edmund Arko-Mensah
Nikko Boxall
Ville Koski
Murilo Henrique de Araujo Santos43′
68′ Rui Manuel Muati Modesto
Ville Tikkanen41′
Konsta Rasimus
Cristian Camilo Valencia Cifuentes67′
Lucas Paz Kaufmann
Jude Ekow Arthur59′
82′ Niklas Pyyhtiä
Gustav Backaliden59′
Demba Savage
Pyry Hannola32′
61′ 85′ Duarte Tammilehto
Jake Jervis
85′ Jean-Marie Dongou
Joonas Lepistö86′
Otto Huuhtanen
Salifu Senghore
68′ Nasiru Zakaria Banahene
Niko Markkula
85′ Dani Hatakka
Matias Vainionpää41′
Tapio Heikkila
Nooa Laine59′
68′ Jonas Levanen
Emmanuel Jorge Ledesma59′  90′
82′ 90′ Otso Koskinen
Robin Sid
85′ 90′ Juan Diego Alegría Arango
Ariel Thierry Ngueukam86′

Zespół FC Honka w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech zawodników.

Drużyny będą miały 12-dniową przerwę w rozgrywkach. Dopiero 10 czerwca zespół Seinajoenu zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego rywalem będzie Kuopion Palloseura. Natomiast 11 czerwca AC Oulu będzie gościć zespół FC Honka.