FC Honka - IFK Mariehamn 0-2 (0-1). Liga fińska - 5. kolejka Veikkausliiga

W starciu 5. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 3 maja, jedenastka FC Honka przegrała z IFK Mariehamn 0-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Tapiolan Urheilupuisto w Espoo.

E. Mastokangas 66'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 31 spotkań zespół FC Honka wygrał 13 razy i zanotował pięć porażek oraz 13 remisów.

Od pierwszych minut zespół IFK Mariehamn zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FC Honka była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Edmundowi Arce-Mensahowi, zawodnikowi FC Honka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy IFK Mariehamn w 45. minucie spotkania, gdy Muhamed Olawale strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki IFK Mariehamn.

W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Lucasowi Kaufmannowi z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników IFK Mariehamn w 66. minucie spotkania, gdy Elias Mastokangas zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Honka: Duarte Tammilehtowi w 70. i Ruiemu Modestowi w 71. minucie.

W 72. minucie za Ruiego Modesta wszedł Nasiru Banahene. Między 72. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy IFK Mariehamn: Emile Tendeng, Frankline Okoye, Muhamed Olawale, Mikko Sumusalo, na ich miejsce weszli: Chibuike Igboananike, Alan Henrique, Mohammed Abubakari, Melvin Kahnberg. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Darrena Smitha, Niklasa Pyyhtii zajęli: Demba Savage, Otso Koskinen. Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom IFK Mariehamn i jedną drużynie przeciwnej.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Oskari Forsman
39′ Edmund Arko-Mensah
Robin Buwalda
Dani Hatakka
Jiri Nissinen
Tapio Heikkila
Frankline Okoye Chinacherem83′
71′ 72′ Rui Manuel Muati Modesto
Mikko Sumusalo90′
Konsta Rasimus
Elias Mastokangas  66′ (k.)
63′ Lucas Paz Kaufmann
Joel Mattsson90′
80′ Niklas Pyyhtiä
Niilo Mäenpää
70′ Duarte Tammilehto
Calle Svensson
Jean-Marie Dongou
Emile Paul Tendeng73′ 78′
72′ Darren Smith
Muhamed Tehe Olawale  45′ 83′
Roope Paunio
Marc Nordqvist
Henri Aalto
Alan Henrique Ferreira Bastos Soares83′
72′ Nasiru Zakaria Banahene
Melvin Kahnberg90′
Jonas Levanen
Mohammed Abubakari83′
Matias Rale
Yanga Baliso
80′ Otso Koskinen
Oscar Wiklöf
72′ Demba Savage
Chibuike Kennedy Igboananike78′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Zespół FC Honka w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższy piątek jedenastka FC Honka rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Kotkan Työväen Palloilijat. Natomiast w niedzielę AC Oulu zagra z zespołem IFK Mariehamn na jego terenie.