FC Honka - HJK Helsinki 0-0. Liga fińska - 2. kolejka Veikkausliiga

W meczu 2. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 19 września, drużyna FC Honka zremisowała z HJK Helsinki 0-0. Mecz na Tapiolan Urheilupuisto w Espoo obejrzało 1 191 widzów.

2. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-09-19 14:00 | Stadion: Tapiolan Urheilupuisto | Widzów: 1191 | Arbiter: Oliver Reitala
FC Honka
HJK Helsinki
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 30 pojedynków zespół HJK Helsinki wygrał 11 razy i zanotował dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka HJK Helsinki zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FC Honka była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 32. minucie Daniel O'Shaughnessy został zastąpiony przez Luisa Murilla.

Na drugą połowę drużyna HJK Helsinki wyszła w zmienionym składzie, za Davida Brownego wszedł Santeri Hostikka. W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Henriego Aalto z FC Honka, a w 56. minucie Luisa Murilla z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener HJK Helsinki postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Santeriego Väänänena. Na boisko wszedł Tim Sparv, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie w jedenastce HJK Helsinki doszło do zmiany. Anthony Olusanya wszedł za Riku Riskiego. Po godzinie gry kartkę obejrzał Santeri Hostikka z HJK Helsinki.

Niedługo później trener FC Honka postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Niilo Saarikivi, a murawę opuścił Otso Koskinen. W tej samej minucie Edmund Arko-Mensah został zmieniony przez Jonasa Levanena, a za Lucasa Kaufmanna wszedł na boisko Nasiru Banahene, co miało wzmocnić zespół FC Honka. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roope Riskiego na Taddeusa Nkenga. W 82. minucie arbiter ukarał kartką Mattiego Peltolę, piłkarza HJK Helsinki.

Hugo Keto
49′ Henri Aalto
Valtteri Moren
77′ Edmund Arko-Mensah
Filip Valenčič
77′ Otso Koskinen
Santeri Väänänen61′
86′ Lucas Paz Kaufmann
Matias Niemelä
86′ Nasiru Zakaria Banahene
Luis Carlos Murillo32′ 56′
77′ Jonas Levanen
Sebastian Dahlström
Matias Rale
Tim Sparv61′
77′ Niilo Saarikivi
Santeri Hostikka46′ 62′
Hannes Woivalin
Taddeus Nkeng Fomakwang85′
Idrissa Camara
Anthony Olusanya61′

Zawodnicy FC Honka otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół HJK Helsinki dokonał pięciu zmian.

Już w najbliższą środę drużyna HJK Helsinki zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Idrottsföreningen Kamraterna i Helsingfors. Tego samego dnia Kuopion Palloseura zagra z drużyną FC Honka na jej terenie.