FC Honka - Haka Valkeakoski 0-2 (0-1). Liga fińska - 3. kolejka Veikkausliiga

W meczu 3. kolejki fińskiej Veikkausliiga, który rozegrany został 23 października, drużyna FC Honka przegrała z Haka Valkeakoskim 0-2 (0-1). Mecz na Tapiolan Urheilupuisto w Espoo obejrzało 327 widzów.

3. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-10-23 14:00 | Stadion: Tapiolan Urheilupuisto | Widzów: 327 | Arbiter: Joni Hyytiä
FC Honka
Haka Valkeakoski
0
2
M. Tainio 6'
D. Açka 63'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Haka Valkeakoskiego w szóstej minucie spotkania, gdy Maximus Tainio zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Haka Valkeakoskiego.

W 53. minucie kartkę dostał Ville Koski, piłkarz FC Honka. W 59. minucie w jedenastce Haka Valkeakoskiego doszło do zmiany. Jacob Bushue wszedł za Tina Purmego.

W 60. minucie Seth Saarinen zastąpił Jamiego Kyöstilę. W 63. minucie w drużynie FC Honka doszło do zmiany. Pauli Katajamäki wszedł za Niila Saarikiviego.

Zespół FC Honka ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik ustalił Donaldo Açka.

W 66. minucie sędzia pokazał kartkę Paulemu Katajamäkiemu z FC Honka. Kibice Haka Valkeakoskiego nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ishmaela Yarteya. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Logan Rogerson. Na 12 minut przed zakończeniem starcia w drużynie FC Honka doszło do zmiany. Duarte Tammilehto wszedł za Konstę Rasimusa.

W tej samej minucie na murawie pojawił się Nasiru Banahene z FC Honka, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Jonasa Levanena. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. W 78. minucie Henri Aalto został zmieniony przez Daniego Hatakkę, a za Darrena Smitha wszedł na boisko Benjamin Heikkinen, co miało wzmocnić zespół FC Honka. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alexandara Vucenovica na Andryję Bošnjaka oraz Maximusa Tainia na Antta Hilskę. W 79. minucie arbiter przyznał kartkę Eerowi-Mattiemu Auvinenowi z jedenastki gości.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Aatu Hakala
78′ Henri Aalto
Eero-Matti Auvinen79′
Edmund Arko-Mensah
Luiyi Ramón de Lucas Pérez
Tapio Heikkila
Niklas Friberg
53′ Ville Koski
Henri Malundama
78′ Jonas Levanen
Seth Saarinen60′
78′ Konsta Rasimus
Donaldo Açka  63′
Otso Koskinen
Tino Purme59′
63′ Niilo Saarikivi
Maximus Tainio  6′ 84′
Izunna Uzochukwu
Logan Tipene Rogerson69′
83′ Darren Smith
Alexandar Vucenovic84′
Roope Paunio
Mika Hilander
78′ Nasiru Zakaria Banahene
Jami Kyöstilä60′
78′ Dani Hatakka
Jacob Bushue59′
83′ Benjamin Heikkinen
Andrija Bošnjak84′
63′ 66′ Pauli Katajamäki
Antto Hilska84′
78′ Duarte Tammilehto
Salomo Ojala
Idrissa Camara
Ishmael Yartey69′

Sędzia pokazał dwie żółte kartki zawodnikom FC Honka, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższą środę zespół Haka Valkeakoskiego będzie miał szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie Kotkan Työväen Palloilijat. Tego samego dnia AC Oulu zagra z zespołem FC Honka na jego terenie.