FC Honka - FC Lahti 1-1 (1-0). Liga fińska - 16. kolejka Veikkausliiga

25 lipca na Tapiolan Urheilupuisto w Espoo odbył się mecz 16. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami FC Honka i FC Lahti. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 914 widzów.

16. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-07-25 17:30 | Stadion: Tapiolan Urheilupuisto | Widzów: 914 | Arbiter: Mattias Gestranius
FC Honka
FC Lahti
1
1
O. Koskinen 18'
G. Chinedu 52'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 26 razy. Drużyna FC Honka wygrała aż 12 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko siedem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Po kwadransie gry kartkę obejrzał Antonio Reguero z zespołu gości.

W tym czasie to piłkarze FC Honka otworzyli wynik. W 18. minucie z karnego bramkę zdobył Otso Koskinen.

W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Timiego Lahtiego z FC Lahti, a w 39. minucie Juana Alegríę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Honka.

Drugą połowę drużyna FC Lahti rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mattiego Klingę wszedł Geoffrey Chinedu.

Zespół FC Lahti nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 52. minucie wynik ustalił Geoffrey Chinedu.

W 56. minucie Jerry Voutilainen zastąpił Niklasa Pyyhtię. W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Altinowi Zeqiriemu, zawodnikowi gości. Trener FC Honka postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Niila Saarikiviego i na pole gry wprowadził napastnika Jeana-Mariego Dongou, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy, w zespole FC Honka za Konsty Rasimus wszedł Otto Ollikainen, a w drużynie FC Lahti Eemeli Virta zmienił Akoete Eninfula. Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Macoumba Kandji z FC Lahti. Trener FC Lahti wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kristiana Ylego-Hietanena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Arlind Sejdiu.

W doliczonej piątej minucie spotkania sędzia ukarał kartką Darrena Smitha, piłkarza FC Honka. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Kari Arkivuo
80′ Edmund Arko-Mensah
Javi Hervas
80′ Konsta Rasimus
Matti Klinga46′
 18′ (k.) Otso Koskinen
Arlind Sejdiu85′
80′ Niilo Saarikivi
Eemeli Virta80′
56′ Jerry Voutilainen
Altin Zeqiri58′
39′ 65′ Juan Diego Alegría Arango
Macoumba Kandji84′
Roope Paunio
Anton Munukka
Ville Koski
Joona Tiainen
80′ Rui Manuel Muati Modesto
Lassi Forss
80′ Otto Ollikainen
Akoete Henritse Eninful80′
56′ Niklas Pyyhtiä
Geoffrey Charles Chinedu46′  52′
80′ Jean-Marie Dongou
Kristian Yli-Hietanen85′
65′ 90′ Darren Smith

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom FC Lahti w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej także jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół FC Lahti w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek drużyna FC Lahti zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jej rywalem będzie Kotkan Työväen Palloilijat. Natomiast 2 sierpnia Inter Turku będzie gościć zespół FC Honka.