AC Oulu - Vaasan Palloseura 0-6 (0-2). Liga - 12. kolejka

2 lipca na Raatti Stadium odbyło się spotkanie 12. kolejki Veikkausliiga pomiędzy drużynami AC Oulu i VPS-u. Pojedynek zakończył się zwycięstwem VPS-u 6-0.

2 lipca  na Raatti Stadium odbyło się spotkanie  12. kolejki  Veikkausliiga pomiędzy drużynami AC Oulu  i VPS-u. Pojedynek zakończył się zwycięstwem VPS-u 6-0.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna AC Oulu wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W trzeciej minucie po rozpoczęciu arbiter ukarał żółtą kartką Prospera Ahiabu, piłkarza VPS-u.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W 10. minucie bramkę zdobył Aleksi Pahkasalo. Przy zdobyciu bramki pomógł Tete Yengi.

W 14. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Armendowi Kabashiemu z drużyny AC Oulu. W 15. minucie arbiter wskazał na wapno, ale Kalle Multanen nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół VPS-u. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom VPS: Kareemowi Mosesowi w 17. i Sambie Sillah w 31. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników VPS-u w 45. minucie spotkania, gdy Kalle Multanen strzelił drugiego gola. Po raz kolejny sytuację bramkową stworzył Tete Yengi.

W 49. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Miika Koskela osłabiając tym samym drużynę AC Oulu.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 55. minucie wynik na 0-3 podwyższył Tyler Reid. Bramka padła po podaniu Tete'a Yengiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy VPS-u w 63. minucie spotkania, gdy Antti-Ville Raisanen zdobył czwartą bramkę. W 64. minucie Kareem Moses został zmieniony przez Mikka Pitkanena.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze VPS-u: Steven Morrissey, Miika Niemi, a na ich miejsce weszli Samba Sillah, Kalle Multanen. Chwilę później trener AC Oulu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Michaela Lopeza. Na boisko wszedł Onni Suutari, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 69. minucie Niklas Jokelainen został zmieniony przez Noah Pallasa, a za Samuela Jra wszedł na boisko Marius Konkkola, co miało wzmocnić zespół AC Oulu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Prospera Ahiabu na Gustafa Backalidena oraz Jespera Engstroma na Josepa Nuorelę.

Tete Yengi wywołał eksplozję radości wśród kibiców VPS-u, strzelając kolejnego gola w 78. minucie pojedynku. Asystę przy bramce zanotował Tyler Reid.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników VPS-u w 81. minucie spotkania, gdy Steven Morrissey strzelił z karnego szóstego gola. W 83. minucie boisko opuścili zawodnicy AC Oulu: Enoch Banza, Raymond Nogha, a na ich miejsce weszli Aapo Heikkila, Mehdi Hetemaj.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-6.

Wyjątkowa nieporadność napastników AC Oulu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna VPS-u zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 16 celnych strzałów.

Piłkarze AC Oulu dostali w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.