AC Oulu - Seinajoen Jalkapallokerho 1-0 (0-0). Liga - 9. kolejka

W meczu 9. kolejki Veikkausliiga, który rozegrany został 28 maja, zespół AC Oulu wygrał z Seinajoen JK 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Raatti Stadium.

W  meczu 9. kolejki  Veikkausliiga, który rozegrany został 28 maja, zespół AC Oulu wygrał  z Seinajoen JK  1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Raatti Stadium.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć jedenastka AC Oulu wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 13. a 29. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Seinajoen JK i jedną drużynie przeciwnej.

W 45. minucie w drużynie Seinajoen JK doszło do zmiany. Josepablo Monreal wszedł za Nooa Laine'a. W tej samej minucie Nooa Laine został zastąpiony przez Jake'a Dunwoody'ego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 51. minucie kartkę dostał Jake Dunwoody z zespołu Seinajoen JK.

Jedynego gola meczu strzelił Onni Suutari dla drużyny AC Oulu. Bramka padła w tej samej minucie. Między 64. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy AC Oulu: Onni Suutari, Magnus Breitenmoser, Otso Liimatta, na ich miejsce weszli: Samuel Jr, Raymond Nogha, Marius Konkkola. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alfie Batesa, Daniela Hakansa, Nika Markkuli zajęli: Pyry Hannola, Tuomas Kaukua, Kingsley Ofori.

W 87. minucie sędzia ukarał kartką Caluma Warda, piłkarza AC Oulu.

Jedenastka AC Oulu zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom AC Oulu, a piłkarzom Seinajoen JK pokazał trzy.

Drużyna AC Oulu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Seinajoen JK wymienił pięciu zawodników.