AC Oulu - Kuopion Palloseura 0-3 (0-1). Liga - 8. kolejka

17 maja na Raatti Stadium odbył się mecz 8. kolejki Veikkausliiga pomiędzy drużynami AC Oulu i KuPSu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KuPSu 3-0.

17 maja  na Raatti Stadium odbył się mecz  8. kolejki  Veikkausliiga pomiędzy drużynami AC Oulu  i KuPSu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KuPSu 3-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół KuPSu wygrał aż osiem razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut drużyna KuPSu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu AC Oulu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Wysiłki podejmowane przez jedenastkę KuPSu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 41. minucie Tim Vayrynen dał prowadzenie swojej drużynie. Asystę przy bramce zanotował Talles.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki KuPSu.

Drugą połowę zespół AC Oulu rozpoczął w zmienionym składzie, za Enocha Banzę wszedł Onni Suutari. W 60. minucie Marius Konkkola został zmieniony przez Niklasa Jokelainena.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KuPSu w 64. minucie spotkania, gdy Talles strzelił drugiego gola. W zdobyciu bramki pomógł Iiro Jarvinen.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole AC Oulu doszło do zmiany. Samuel Jr wszedł za Armenda Kabashiego.

W 73. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Talles z KuPSu. Przy strzeleniu gola pomagał Tim Vayrynen.

W 79. minucie Otso Liimatta został zmieniony przez Raymonda Noghę, a za Riku Selandera wszedł na boisko Noah Pallas, co miało wzmocnić drużynę AC Oulu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Daniela Carrilla na Samulego Miettinena. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Rafael Floro z AC Oulu. Była to 83. minuta starcia. Po chwili trener KuPSu postanowił bronić wyniku. W 87. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Sebastiana Dahlstroma wszedł Felipe Aspegren, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce KuPSu utrzymać prowadzenie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-3.

Zespół KuPSu zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał siedem celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał zawodników KuPSu żadną kartką, natomiast piłkarzom AC Oulu pokazał jedną żółtą.

Drużyna AC Oulu w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół KuPSu w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.