AC Oulu - Kuopion Palloseura 0-2 (0-1). Liga fińska - 11. kolejka Veikkausliiga

W starciu 11. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 24 czerwca, drużyna AC Oulu przegrała z KuPSem Kuopio 0-2 (0-1). Mecz na Raatin stadion obejrzało 1 512 widzów.

11. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-06-24 17:30 | Stadion: Raatin stadion | Widzów: 1512 | Arbiter: Pietu Niinimäki
AC Oulu
Kuopion Palloseura
0
2
D. Tomas 6'
Rangel 65'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna KuPSu Kuopio wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy KuPSu Kuopio w szóstej minucie spotkania, gdy Diogo Tomas zdobył pierwszą bramkę.

Od 21. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom KuPSu Kuopio i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny KuPSu Kuopio.

Drugą połowę zespół AC Oulu rozpoczął w zmienionym składzie, za Severiego Kähkönena wszedł Anselmi Nurmela. Także w zespole KuPSu Kuopio w czasie przerwy zaszły zmiany, za Juha Pirttijokiego wszedł Taneli Hämäläinen. W 63. minucie w drużynie KuPSu Kuopio doszło do zmiany. Axel Vidjeskog wszedł za Santeriego Haaralę.

W 65. minucie Lassi Nurmos zastąpił Samu Alankę.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna KuPSu Kuopio, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 0-2 podwyższył Rangel.

Po chwili trener AC Oulu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Fareed Sadat, a murawę opuścił Niklas Jokelainen. W tej samej minucie Nikolas Saira został zmieniony przez Kevina Larssona, a za Obeda Malolę wszedł na boisko Lasse Ikonen, co miało wzmocnić zespół AC Oulu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rangela na Jordana Sebbana. W 81. minucie żółtą kartką został ukarany Anselmi Nurmela, zawodnik AC Oulu.

Kibice KuPSu Kuopio nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aniekpena Udoha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Urho Nissilä. W doliczonej pierwszej minucie spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Rafinie z AC Oulu. Minutę później czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Rafinha, osłabiając drużynę AC Oulu. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Juho Pirttijoki45′ 46′
65′ Lassi Nurmos
Henri Toivomäki
90′ 90′ Rafael Scapini de Almeida
Diogo Tomas  6′
Jere Kallinen
Bismark Adjei-Boateng
46′ Severi Kähkönen
Iiro Järvinen
77′ Obed Malolo
Urho Nissilä81′
Aapo Heikkilä
Anton Popovits
26′ 73′ Niklas Jokelainen
Santeri Haarala63′
73′ Nikolas Saira
Lucas Rangel Nunes Gonçalves  65′ 21′ 81′
Yann Alexandre Fillion
Sami Rissanen
Henrik Ölander
Taneli Hämäläinen46′
77′ Lasse Ikonen
Tommi Jyry
46′ 81′ Anselmi Mikael Nurmela
Jordan Sebban81′
65′ Samu Alanko
Axel Vidjeskog63′
73′ Kevin Larsson
Arttu Heinonen
73′ Fareed Sadat
Aniekpeno Udoh81′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom KuPSu Kuopio pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna KuPSu Kuopio w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższą środę zespół KuPSu Kuopio zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie AC Oulu. Tego samego dnia Kuopion Palloseura będzie gościć zespół AC Oulu.