AC Oulu - IFK Mariehamn 1-2 (0-1). Liga fińska - 2. kolejka Veikkausliiga

16 października na Raatti Tekonurmi odbył się mecz 2. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami AC Oulu i IFK Mariehamn. Pojedynek zakończył się zwycięstwem IFK Mariehamn 2-1. Na stadionie stawiło się 1 107 widzów.

2. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-10-16 16:00 | Stadion: Raatti Tekonurmi | Widzów: 1107 | Arbiter: Dennis Antamo
V. Hambo 65'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników IFK Mariehamn w 18. minucie spotkania, gdy Elias Mastokangas zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Usman Sale z zespołu AC Oulu. Była to 44. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny IFK Mariehamn.

Drugą połowę jedenastka IFK Mariehamn rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mohammeda Abubakariego wszedł Oscar Wiklöf.

Drużyna AC Oulu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka IFK Mariehamn, strzelając kolejnego gola. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Vahid Hambo.

Chwilę później trener AC Oulu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Aapo Heikkilä, a murawę opuścił Usman Sale. W tej samej minucie Otso Liimatta został zastąpiony przez Dennisa Salanovicia. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Aapowi Heikkili z AC Oulu.

W 71. minucie Muhamed Olawale został zmieniony przez Dé, a za Vahida Hambę wszedł na boisko Eero Tamminen, co miało wzmocnić zespół IFK Mariehamn. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Obeda Malolę na Nikolasa Sairę. A kibice IFK Mariehamn nie mogli już doczekać się wprowadzenia Riku Sjöroosa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Elias Mastokangas.

Piłkarze AC Oulu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 84. minucie gola kontaktowego strzelił Nikolas Saira. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 87. minucie Aapo Mäenpää został zmieniony przez Mikka Sumusalę, co miało wzmocnić zespół IFK Mariehamn. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anselmiego Nurmelę na Jarkka Hurmego. Drużynie AC Oulu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu IFK Mariehamn.

Elias Mastokangas  18′ 81′
66′ Otso Liimatta
Niilo Mäenpää
77′ Obed Malolo
Calle Svensson
89′ Anselmi Mikael Nurmela
Emile Paul Tendeng
44′ 66′ Usman Sale
Vahid Hambo  65′ 71′
Samu Alanko
Muhamed Tehe Olawale71′
Juhani Pennanen
Marc Nordqvist
89′ Jarkko Hurme
Frankline Okoye Chinacherem
Henrik Ölander
Mikko Sumusalo87′
Lasse Ikonen
Oscar Wiklöf46′
66′ Dennis Salanović
Cledson Carvalho da Silva71′
66′ 71′ Aapo Heikkilä
Riku Sjöroos81′
77′  84′ Nikolas Saira
Eero Tamminen71′

Sędzia nie ukarał piłkarzy IFK Mariehamn żadną kartką, natomiast zawodnikom AC Oulu przyznał dwie żółte.

Jedenastka AC Oulu w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna IFK Mariehamn w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższy piątek zespół AC Oulu rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego przeciwnikiem będzie FC Lahti. Natomiast 23 października Kotkan Työväen Palloilijat zagra z drużyną IFK Mariehamn na jej terenie.