AC Oulu - Idrottsföreningen 1-2 (1-1). Liga fińska - 8. kolejka Veikkausliiga

W spotkaniu 8. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 23 maja, jedenastka AC Oulu przegrała z Idrottsföreningenem 1-2 (1-1). Mecz na Raatin stadion obejrzało 903 widzów.

8. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2021-05-23 17:30 | Stadion: Raatin stadion | Widzów: 903 | Arbiter: Mattias Gestranius
Pipe Sáez 67'

Od pierwszych minut zespół Idrottsföreningenu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki AC Oulu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Idrottsföreningenu w 32. minucie spotkania, gdy Moshtagh Yaghoubi zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Drużyna AC Oulu otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 39. minucie Niklas Jokelainen wyrównał wynik meczu.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom AC Oulu: Jarkkowi Hurmemu w 42. i Rafinie w 45. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę zespół AC Oulu wyszedł w zmienionym składzie, za Niklasa Jokelainena wszedł Severi Kähkönen. Także drużyna Idrottsföreningenu wyszła w zmienionym składzie, za Jeremiaha Strenga wszedł Keaton Isaksson. W 49. minucie sędzia pokazał kartkę Moshtaghowi Yaghoubiemu, zawodnikowi gości.

W 61. minucie Anselmi Nurmela zastąpił Fareeda Sadata. W tej samej minucie trener AC Oulu postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Samu Alankę wszedł Jarkko Hurme, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Zespół gospodarzy nie obronił wyniku i ostatecznie przegrał mecz.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Pipe Sáez.

W 68. minucie Kevin Larsson został zmieniony przez Nikolasa Sairę, a za Henrika Ölandera wszedł na boisko Miika Koskela, co miało wzmocnić zespół AC Oulu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jusifa Alego na Aatu Kujanpäę oraz Janiego Backmana na Jukkę Halme. W 74. minucie kartkę obejrzał Macario Hing-Glover z Idrottsföreningenu. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Aldayr Hernández Basanta
76′ Henrik Ölander
Macario Hing-Glover74′
45′ Rafael Scapini de Almeida
Felipe Sáez Carrillo  67′
Obed Malolo
Jusif Ali72′
61′ Anselmi Mikael Nurmela
Jake Dunwoody
61′ Samu Alanko
Matej Hradecky
Aapo Heikkilä
Sakari Mattila
 39′ 46′ Niklas Jokelainen
Moshtagh Yaghoubi  32′ (k.) 49′
68′ Kevin Larsson
Jeremiah Streng46′
Yann Alexandre Fillion
Calum Ward
61′ 42′ Jarkko Hurme
Juan Antonio Entrena Gálvez
76′ Miika Koskela
Jukka Halme86′
Jere Kallinen
Keaton Isaksson46′
46′ Severi Kähkönen
Aatu Kujanpää72′
61′ Fareed Sadat
Tino Palmasto
68′ Nikolas Saira
Mosawer Ahadi

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Idrottsföreningenu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Już w najbliższy piątek drużyna AC Oulu rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie HJK Helsinki. Natomiast w sobotę Inter Turku zagra z jedenastką Idrottsföreningenu na jej terenie.