AC Oulu - Helsingin Jalkapalloklubi 1-1 (0-1). Liga - 17. kolejka

W meczu 17. kolejki Veikkausliiga, który rozegrany został 7 sierpnia, drużyna AC Oulu zremisowała z HJK Helsinki 1-1 (0-1). Starcie odbyło się na Raatti Stadium.

W  meczu 17. kolejki  Veikkausliiga, który rozegrany został 7 sierpnia, drużyna AC Oulu zremisowała  z HJK Helsinki  1-1 (0-1). Starcie odbyło się na Raatti Stadium.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół AC Oulu wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 13. minucie kartką został ukarany Rafinha, piłkarz AC Oulu.

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy HJK Helsinki otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Bojan Radulovic.

W 34. minucie kartkę obejrzał Pyry Soiri z HJK Helsinki. W 45. minucie w zespole HJK Helsinki doszło do zmiany. Anthony Olusanya wszedł za Johannesa Ylego-Kokka. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki HJK Helsinki.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Ricardowi Duarte'owi, piłkarzowi AC Oulu. W 64. minucie za Sandra Embala wszedł Michael Lopez.

Chwilę później trener HJK Helsinki postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Bojana Radulovica wszedł Arttu Hoskonen, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna HJK Helsinki nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. Między 67. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze HJK Helsinki: Jukka Raitala, Jukka Raitala, Atomu Tanaka, na ich miejsce weszli: Malik Abubakari, Lucas Lingman, Perparim Hetemaj. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jere Kallinena, Miiki Koskeli zajęli: Armend Kabashi, Mehdi Hetemaj. Między 82. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom AC Oulu i dwie drużynie przeciwnej.

Zespół HJK Helsinki długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 76 minut, jednak jedenastka AC Oulu doprowadziła do remisu. Gola strzelił Michael Lopez. Przy strzeleniu gola pomógł Otso Liimatta.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami sześciu zawodników AC Oulu. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i pięć w drugiej połowie meczu. Piłkarze HJK Helsinki otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Drużyna AC Oulu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół HJK Helsinki dokonał pięciu zmian.