2. kolejka Veikkausliiga: Vaasan Palloseura - Inter Turku 1-2 (0-1)

8 kwietnia na Elisa Stadion odbył się pojedynek 2. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Vaasanu i Interu Turku. Starcie zakończyło się zwycięstwem Interu Turku 2-1. Na stadionie zasiadło 1 099 widzów.

F. Valenčič 31',90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 57 meczów zespół Interu Turku wygrał 22 razy i zanotował 18 porażek oraz 17 remisów.

Od pierwszych minut jedenastka Interu Turku zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Vaasanu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Mamodou Sarrowi z jedenastki gospodarzy. Była to 25. minuta pojedynku.

Tymczasem to piłkarze Interu Turku otworzyli wynik. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Filip Valenčič.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Interu Turku.

Drugą połowę drużyna Vaasanu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Fabrice'a Ngarurę wszedł Samu Alanko. W 58. minucie sędzia ukarał kartką Jerry'ego Voutilainena, zawodnika Vaasanu.

W 63. minucie za Aatu Laatikainena wszedł Sebastian Strandvall.

Piłkarze Vaasanu w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 65. minucie gola wyrównującego strzelił Mamodou Sarr.

W 70. minucie arbiter wręczył kartkę Nikowi Markkuli z Interu Turku. W tej samej minucie w jedenastce Interu Turku doszło do zmiany. Timo Furuholm wszedł za Eera Tamminena. W 74. minucie Kostas Stavrothanasopoulos został zmieniony przez Sambę Sillah, co miało wzmocnić zespół Vaasanu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mikę Ojalę na Mikka Kuningasa.

W doliczonym czasie gry kartką został ukarany Timo Furuholm, zawodnik gości.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Interu Turku przyniosły efekt bramkowy. W 90. minucie Filip Valenčič dał prowadzenie swojej drużynie.

W czwartej minucie doliczonego czasu gry w zespole Interu Turku doszło do zmiany. Arttu Hoskonen wszedł za Mira Tenha. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-2.

Miro Tenho90′
63′ Aatu Laatikainen
Niilo Mäenpää
46′ Fabrice Ngarura Gatambiye
Álvaro Muñiz Cegarra
58′ Jerry Voutilainen
Aleksi Paananen
Steven Morrissey
Mika Ojala76′
 65′ 36′ Momodou Sarr
Eero Tamminen70′
74′ Kostas Stavrothanasopoulos
Mikke Louhela
74′ Samba Sillah
Hanson Boakai
63′ Sebastian Strandvall
Timo Furuholm70′ 90′
46′ Samu Alanko
Joona Järvistö

Drużyna Interu Turku zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.