2. kolejka Veikkausliiga: Kuopion Palloseura - HJK Helsinki 0-0

W spotkaniu 2. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 13 kwietnia, drużyna Kupsu Kuopio zremisowała z HJK Helsinki 0-0. Mecz na Savon Sanomat Areena obejrzało 2 347 widzów.

2. kolejka Finlandia - Veikkausliiga
2019-04-13 16:00 | Stadion: Savon Sanomat Areena | Widzów: 2347 | Arbiter: A. Mustonen
Kuopion Palloseura
HJK Helsinki
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 53 starcia jedenastka HJK Helsinki wygrała 36 razy i zanotowała osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 24. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Kupsu Kuopio i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Kupsu Kuopio rozpoczęła w zmienionym składzie, za Saku Savolainena wszedł Kalle Taimi. W 53. minucie za Atsa Purjego wszedł Tommi Jyry.

Maksim Rudakov
40′ Babacar Diallo
Sebastian Dahlström44′ 89′
24′ Ville Saxman
Kaan Kairinen
Rasmus Ilmari Karjalainen
Harmeet Singh
53′ Ats Purje
Marco Antonio Bueno Ontiveros75′
46′ Saku Savolainen
Eetu Vertainen
Miika Töyräs
Markus Uusitalo
Vinko Soldo
Daniel O'Shaughnessy
46′ Kalle Taimi
Roni Peiponen
Jere Hiltunen
Lassi Lappalainen82′
53′ Tommi Jyry
Ivan Tarasov89′
Eetu Pellikka
Joonas Vahtera75′
Eetu Rissanen
Akseli Pelvas

Przewaga jedenastki HJK Helsinki w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Kupsu Kuopio dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Zespół Kupsu Kuopio w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.