2. kolejka Veikkausliiga: Kokkolan Pallo-Veikot - Rovaniemen Palloseura 0-1 (0-0)

13 kwietnia na OmaSP Stadion w Seinäjokiem odbył się mecz 2. kolejki fińskiej Veikkausliiga pomiędzy drużynami Kokkolanu Pallo-Veikot i Roavaniemenu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Roavaniemenu 1-0. Starcie obejrzało 459 widzów.

J. Hyvärinen 66'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków jedenastka Kokkolanu Pallo-Veikot wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Roavaniemenu zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Kokkolanu Pallo-Veikot była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Roavaniemenu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Tommiego Jänttiego wszedł Juho Hyvärinen. W 54. minucie kartką został ukarany Hendrik Helmke, zawodnik Kokkolanu Pallo-Veikot.

W 60. minucie Joni Mäkelä został zmieniony przez Maksima Gusseva.

Jedyną bramkę meczu dla Roavaniemenu zdobył Juho Hyvärinen w 66. minucie. W 73. minucie w zespole Roavaniemenu doszło do zmiany. Eetu Muinonen wszedł za Niklasa Jokelainena.

W tej samej minucie trener Kokkolanu Pallo-Veikot postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 73. minucie zastąpił zmęczonego Isaaca Shaze'a. Na boisko wszedł Harri Heiermann, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 80. minucie Tarik Kada został zmieniony przez Younessa Rahimiego, co miało wzmocnić jedenastkę Roavaniemenu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Enocha Banzę na Filipa Ivanovskiego. W samej końcówce spotkania kartkę obejrzał Damjan Shishkovski z drużyny Roavaniemenu.

Mohamadou Sissoko
54′ Hendrik Helmke
Taye Taiwo
Sebastian Mannström
Tommi Jäntti46′
60′ Joni Mäkelä
Tarik Kada80′
73′ Isaac Shaze
Lucas Lingman
81′ Enoch Banza
Juho Hyvärinen46′  66′
60′ Maksim Gussev
Tuomas Kaukua
73′ Harri Heiermann
Eetu Muinonen73′
Adam Vidjeskog
Youness Rahimi80′
81′ Filip Ivanovski
Matias Tamminen
Yessy Ferley Mena Palacios

Piłkarze obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

20 kwietnia drużyna Kokkolanu Pallo-Veikot rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Vaasan Palloseura. Tego samego dnia IFK Mariehamn będzie rywalem jedenastki Roavaniemenu w meczu, który odbędzie się w Maarianhaminie.