1. kolejka Veikkausliiga: Seinajoen - Idrottsföreningen 1-0 (0-0)

W starciu 1. kolejki fińskiej Veikkausliiga, które rozegrane zostało 6 kwietnia, drużyna Seinajoenu zwyciężyła z Idrottsföreningenem 1-0 (0-0). Mecz na OmaSP Stadion w Seinäjokiem obejrzało 2 269 widzów.

D. Oliynyk 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół Seinajoenu wygrał aż osiem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko dwa.

Od pierwszych minut drużyna Idrottsföreningenu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Seinajoenu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 41. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Seinajoenu i jedną drużynie przeciwnej.

W 48. minucie kartką został ukarany Trevor Elhi, piłkarz Seinajoenu. Trener Seinajoenu postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Jeremiaha Strenga i na pole gry wprowadził napastnika Billya Ionsa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 70. minucie za Tiquinha wszedł Njazi Kuqi. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Hassan Sesay z Idrottsföreningenu. W 79. minucie Moshtagh Yaghoubi został zmieniony przez Sergeiego Eremenkę, a za Serge'a Atakayiego wszedł na boisko Maximo Tolonen, co miało wzmocnić zespół Seinajoenu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Toró na Nanda Cózara.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Denys Oliynyk dla drużyny Seinajoenu.

Arnold Otieno Origi
48′ Trevor Elhi
Rafael Ferreira Francisco84′
41′ Mehmet Hetemaj
Jukka Halme44′
 85′ Denys Oliynyk
Riku Selander
45′ 79′ Moshtagh Yaghoubi
Hassan Mila Sesay71′
81′ Serge Atakayi
Jakob Dunsby
63′ Jeremiah Streng
Fernando Cózar Torres84′
79′ Sergey Eremenko
Xhevdet Gela
Obed Malolo
Joel Mattsson
81′ Maximo Tolonen
Njazi Kuqi70′
63′ William Greenwell Ions
Kevin Larsson

Arbiter w pierwszej połowie wręczył dwie żółte kartki zawodnikom Seinajoenu, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Seinajoenu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.

Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

13 kwietnia drużyna Seinajoenu będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie Inter Turku. Natomiast 15 kwietnia FC Lahti zagra z drużyną Idrottsföreningenu na jej terenie.