Zjednoczone Emiraty Arabskie - Irak 2-2 (1-0). 4. kolejka el. MŚ - Azja

12 października na Zabeel Stadium w Dubaju odbył się mecz 4. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami ZEA i Iraku. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Na stadionie zasiadło 2 820 widzów.

Aymen Hussein 89'

Już w pierwszych minutach reprezentacja ZEA próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 22. minucie kartkę otrzymał Shareef Kadhim z drużyny Iraku.

Nieoczekiwanie reprezentanty ZEA nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie Caio dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy strzeleniu gola asystował Abdulla Salmeen.

W 36. minucie kartką został ukarany Abdulla Salmeen, piłkarz ZEA. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji ZEA.

W 54. minucie Shareef Kadhim zastąpił Aymena Husseina. W 59. minucie arbiter pokazał kartkę Shahinowi Abdulrahmanowi, reprezentantowi ZEA.

W 72. minucie boisko opuścili reprezentanty Iraku: Humam Tariq, Amir Al-Ammari, a na ich miejsce weszli Ali Adnan, Ahmad Fadel.

W 74. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik ZEA Mohammed Al Attas. W 77. minucie Abdulla Salmeen został zmieniony przez Khalfana Mubaraka, a za Mohammeda Al Attasa wszedł na boisko Waleed Abbas, co miało wzmocnić drużynę ZEA. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bashara Rasana na Safaę Hadi oraz Ala'a Zahrę na Sherka Kareema.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Iraku w 89. minucie spotkania, gdy Aymen Hussein zdobył drugą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Alaa Mhawi.

W 90. minucie sędzia pokazał kartkę Aymenowi Husseinowi z Iraku. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku boisko opuścili piłkarze ZEA: Sebastián Tagliabúe, Khalil Ibrahim, a na ich miejsce weszli Caio, Mahmoud Khamis.

Drużyna Iraku krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko cztery minuty, ponieważ reprezentacja ZEA doprowadziła do remisu. Gola strzelił Ali Mabkhout. To już trzynaste trafienie tego reprezentant w sezonie. Bramka padła po podaniu Waleeda Abbasa.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-2.

Alaa Ali Mhawi
59′ Shaheen Abdalla Abdelrahman Shaheen Almaazmi
Ahmad Ibrahim Khalaf Al-Qafaje
74′ (samob.) 78′ Mohamed Omar Zain Mohsen Zain Al Attas
Ali Faez Atiyah
90′ Mahmoud Khamis Saeed Khamis Saeed Al Hammadi