Singapur - Arabia Saudyjska 0-3 (0-0). 8. kolejka el. MŚ - Azja

11 czerwca na Mrsool Park w Rijadzie odbył się mecz 8. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Singapuru i Arabii Saudyjskiej. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Arabii Saudyjskiej 3-0. Na stadionie zasiadło 4 879 widzów.

El. MŚ - Azja
2021-06-11 20:00 | Stadion: Mrsool Park | Widzów: 4879 | Arbiter: Mohanad Qasim Eessee Sarray
Saleh Al-Shehri 90'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 18. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Singapuru i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna Arabii Saudyjskiej rozpoczęła w zmienionym składzie, za Alego Al-Asmariego, Abdullaha Al-Hamdana weszli Sami Al-Najei, Saleh Al-Shehri. W 59. minucie w jedenastce Singapuru doszło do zmiany. Mohammad bin Mohd wszedł za Muhammada bin Abu.

W tej samej minucie Muhammad bin Hanapi został zastąpiony przez Muhammada bin Anuara. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Muhammadowi bin Mohdowi i Abdulelahowi Al-Malkiemu. W 72. minucie w jedenastce Arabii Saudyjskiej doszło do zmiany. Saud Hamid wszedł za Mohammeda Al Burayka.

Trener Arabii Saudyjskiej postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Abdulelaha Al-Malkiego i na pole gry wprowadził napastnika Mohammeda Al-Kuwaykibiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arabii Saudyjskiej w 83. minucie spotkania, gdy Salem Al-Dawsari strzelił pierwszego gola. To już piąte trafienie tego reprezentant w sezonie.

Drużyna Singapuru ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała reprezentacja Arabii Saudyjskiej, zdobywając kolejną bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku wynik na 0-2 podwyższył Fahad Al Muwallad. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W szóstej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Saleh Al-Shehri.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-3.

Mohammed Al-Owais
21′ 59′ Muhammad Hafiz bin Abu Sujad
Mohammed Ibrahim Al Burayk72′
Muhammad Nazrul bin Ahmad Nazari
Mohammed Abdoh Al-Khabrani88′
Muhammad Amirul Adli bin Azmi
Yasir Gharsan Al-Shahrani
18′ Irfan bin Fandi Ahmad
Ali Hadi Al-Bulaihi
61′ 90′ Muhammad Zulfahmi bin Mohd Arifin
Ali Hassan Al-Asmari46′
88′ Madhu Mohana
Salem Mohammed Al-Dawsari  83′ 44′
59′ Muhammad Yasir bin Hanapi
Salman Mohammed Al-Faraj
44′ Muhammad Hami Syahin bin Said
Abdulelah Saad Hameed Al-Malki61′ 80′
Shahdan bin Sulaiman
Fahad Mosaed Al Muwallad Al-Harbi  86′
90′ Muhammad Faris bin Ramli
Abdullah Abdulrahman Al-Hamdan46′
Zaiful Nizam bin Abdullah
Mohammed Al Rubaie Al Yami
Hassan bin Abdullah Sunny
Abdullah Hussain Al-Oaisher
88′ Baihakki bin Khaizan
Saud Abdullah Abdul Hamid72′
Zulqarnaen bin Suzliman
Hassan Mohammed Al-Tambakti88′
90′ Anumanthan Mohan Kumar
Abdullah Mohammed Madu
59′ Muhammad Shawal bin Anuar
Nasser Eissa Al-Dawsari
90′ Muhammad Saifullah bin Mohammad Akbar
Ali Sadiq Al-Hassan
Idraki bin Mohd Adnan
Sami Khalil Al-Najei46′
59′ Mohammad Hafiz bin Mohd Nor