Republika Chińska - Kuwejt 1-2 (0-1). 10. kolejka el. MŚ - Azja

15 czerwca na Jaber Al-Ahmad International Stadium w Kuwejcie odbył się pojedynek 10. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Tajwanu i Kuwejtu. Mecz zakończył się zwycięstwem Kuwejtu 2-1.

El. MŚ - Azja
2021-06-15 21:00 | Stadion: Jaber Al-Ahmad International Stadium | Arbiter: Ahmed Abu Bakar Said Al Kaf
Republika Chińska
Kuwejt
1
2
Wu Chun-ching 51'
Yousef Al Salman 14',72'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to reprezentanty Kuwejtu otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył Yousef Al Salman. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Tajwan: Chenowi Chao-anowi w 39. i Cheng Hao w 43. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Kuwejtu.

Na drugą połowę jedenastka Kuwejtu wyszła w zmienionym składzie, za Ahmada Zankiego wszedł Eid Al Rashedi.

Wysiłki podejmowane przez reprezentację Tajwanu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Wu Chun-ching.

W 57. minucie za Fawaza Al Otaibiego wszedł Abd Al Mohsen. W następstwie utraty bramki trener Kuwejtu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Shabaiba Al Khaldiego i na pole gry wprowadził napastnika Fawaza Al Mbelesha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie Hamad Al Qallaf został zmieniony przez Mubaraka Al Faneniego, co miało wzmocnić jedenastkę Kuwejtu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chena Jui-chieha na Li Mao.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Samiemu Al Sanei z zespołu gości. Była to 69. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Kuwejtu w 72. minucie spotkania, gdy Yousef Al Salman strzelił drugiego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Hamad Talal Adel Khalil Al Qallaf57′
89′ Shao-chieh Tu
Sami Al Sanea69′
61′ Jui-chieh Chen
Ahmad Al Dhefiri
43′ Hao Cheng
Fahad Al Hajeri
82′ Emilio Estevez Tsai
Shabaib Al Khaldi57′
39′ Chao-an Chen
Fawaz Al Otaibi57′
81′ Ming-Wei Lin
Ahmad Zanki46′
Shao-yu Pai
Bader Al Mutawa
 51′ 89′ Chun-ching Wu
Moaath Al Dhafiri
82′ Meng-xin Liang
Mahdi Dashti
Ruei Wang
Abdul Aziz Mahran
81′ Wei-Jie Gao
Fahad Al Ebrahim Al Ansari85′
89′ Yi Hsu
Eid Naser Al Rashedi46′
89′ Yoshitaka Komori
Abd Al Mohsen Al Turkmani57′
Chang-lun Lin
Hussain Ali Mohsin
Meng-Cheng Tsai
Abd Al Aziz Wadi Enizi
61′ Mao Li
Mubarak Al Faneni57′

Fawaz Al Mbelesh57′

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a piłkarzom Kuwejtu przyznał jedną.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.