Nepal - Australia 0-3 (0-2). 8. kolejka el. MŚ - Azja

W pojedynku 8. kolejki el. MŚ - Azja, który rozegrany został 11 czerwca, drużyna Nepalu przegrała z Australią 0-3 (0-2). Starcie odbyło się na Jaber Al-Ahmad International Stadium w Kuwejcie.

El. MŚ - Azja
2021-06-11 18:00 | Stadion: Jaber Al-Ahmad International Stadium | Arbiter: Ahmed Abu Bakar Said Al Kaf
M. Boyle 57'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Australii w szóstej minucie spotkania, gdy Mathew Leckie zdobył pierwszą bramkę. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Drużyna Nepalu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Australii, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Fran Karačić.

W 45. minucie sędzia wyrzucił z boiska Rohit Chand Thakuriego z Nepalu.

Na drugą połowę drużyna Nepalu wyszła w zmienionym składzie, za Sunil Bala wszedł Anjan Bista.

Niedługo później Martin Boyle wywołał eksplozję radości wśród kibiców Australii, zdobywając kolejną bramkę w 57. minucie spotkania. W 61. minucie za Nawayug Shresthę wszedł Manish Dangi.

Niestety w 83. minucie meczu Andrew Redmayne bramkarz Australii z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Lawrence'a Thomasa - rezerwowego bramkarza reprezentacji. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Fran Karačić  38′
46′ Sunil Bal
Harry James Souttar
90′ Arik Bista
Martin Callie Boyle  57′ 72′
45′ Rohit Chand Thakuri
Ajdin Hrustic83′
90′ Bishal Rai
Jackson Alexander Irvine
Pujan Uparkoti
Mathew Allan Leckie  6′ 62′
90′ Suman Lama
Connor Metcalfe
61′ Nawayug Shrestha
Rhyan Grant
61′ Manish Dangi
Ruon Kuk Tongyik83′
90′ Ayush Ghalan
Ryan James McGowan
Abhishek Rijal
Trent Lucas Sainsbury
Santosh Tamang
Awer Bul Mabil72′
90′ Suraj Jeu Thakuri
James Robert Holland
46′ Anjan Bista
Riley Patrick McGree
Aashish Lama
Chris Ikonomidis
90′ Kamal Thapa
Jamie MacLaren62′

Nikita Vadymovych Rukavytsya62′

Drużyna Australii była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał reprezentantów Australii żadną kartką, natomiast piłkarzom Nepalu pokazał jedną czerwoną.

Obie reprezentacje wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.