Reklama

Reklama

Mongolia - Japonia 0-14 (0-5). 8. kolejka el. MŚ - Azja

W meczu 8. kolejki el. MŚ - Azja, który rozegrany został 30 marca, reprezentacja Mongolii przegrała wysoko z Japonią 0-14 (0-5). Starcie odbyło się na Fukuda Denshi Arena w Chibie.

W  meczu 8. kolejki el. MŚ - Azja, który rozegrany został 30 marca, reprezentacja Mongolii przegrała wysoko  z Japonią  0-14 (0-5). Starcie odbyło się na Fukuda Denshi Arena w Chibie.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Japonii w 13. minucie spotkania, gdy Takumi Minamino strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Drużyna Mongolii ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Japonii, zdobywając kolejną bramkę. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Yuya Osako.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 26. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Daichi Kamada.

Reklama

Niedługo później Hidemasa Morita wywołał eksplozję radości wśród kibiców Japonii, strzelając kolejnego gola w 33. minucie pojedynku.

W 39. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Mongolii Khash-Erdene Tuyaa.

Na drugą połowę drużyna Japonii wyszła w zmienionym składzie, za Hidemasę Moritę wszedł Takuma Asano. A trener Mongolii wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Batbold Baljinnyama. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Gal-Erdene Soyol-Erdene.

Drugą połowę reprezentacja Mongolii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Narmandakh Artaga, Davaajav Battura weszli Tsedenbal Norjmoo, Otgonbayar Oyunbaatar.

W 55. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Yuya Osako z Japonii. W 64. minucie Daichi Kamada został zastąpiony przez Sho Inagakiego.

W tej samej minucie w drużynie Japonii doszło do zmiany. Shinnosuke Nakatani wszedł za Mayę Yoshidę.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Japonii w 68. minucie spotkania, gdy Sho Inagaki strzelił siódmego gola. Po chwili trener Japonii postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Takumiego Minaminę. Na boisko wszedł Kyogo Furuhashi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w reprezentacji Japonii doszło do zmiany. Shinnosuke Hatanaka wszedł za Takehira Tomiyasu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Japonii w 73. minucie spotkania, gdy Junya Ito zdobył ósmą bramkę. W 74. minucie w drużynie Mongolii doszło do zmiany. Mijiddorj Oyunbaatar wszedł za Ganbayar Ganbolda.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Japonii w 78. minucie spotkania, gdy Kyogo Furuhashi strzelił dziewiątego gola.

W 79. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Junya Ito z Japonii. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w reprezentacji Mongolii doszło do zmiany. Temuujin Altansukh wszedł za Naranbold Nyam-Osora.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie Kyogo Furuhashi ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-11.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Japonii w 90. minucie spotkania, gdy Takuma Asano strzelił dwunastego gola.

W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Yuya Osako z Japonii.

W trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Sho Inagaki z Japonii. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-14.

Drużyna Japonii była w posiadaniu piłki przez 79 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Jedenastka Japonii zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie reprezentacje wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.

Reklama

Reklama

Reklama