Malezja - Wietnam 1-2 (0-1). 8. kolejka el. MŚ - Azja

W spotkaniu 8. kolejki el. MŚ - Azja, które rozegrane zostało 11 czerwca, drużyna Malezji przegrała z Wietnamem 1-2 (0-1). Mecz na Al Maktoum Stadium w Dubaju obejrzało 335 widzów.

El. MŚ - Azja
2021-06-11 18:45 | Stadion: Al Maktoum Stadium | Widzów: 335 | Arbiter: Ryuji Sato
Quế Ngọc Hải 83'

Już w pierwszych minutach jedenastka Malezji próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Po nieciekawym początku meczu to reprezentanty Wietnamu otworzyli wynik. W 27. minucie Nguyễn Tiến Linh dał prowadzenie swojej reprezentacji.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał La'Vere Corbin-Ong z Malezji. Była to 37. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Wietnamu.

Na drugą połowę drużyna Malezji wyszła w zmienionym składzie, za Syafiq Ahmada wszedł Nazmi Faiz Mansor. Kibice Malezji nie mogli już doczekać się wprowadzenia Akhyar Abdul Rashida. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Safawi Rasid. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Malezja: Mohamadou Sumarehowi w 47. i Syamer Kutty Abbie w 52. minucie. W 57. minucie Nguyễn Công Phượng został zmieniony przez Phạm Đức Huego. W tej samej minucie Lương Xuân Trường został zmieniony przez Vũ Văn Thanha, co miało wzmocnić drużynę Wietnamu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohamadou Sumareha na Arifa Hanapiego. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się Guilherme.

W 77. minucie Syamer Kutty Abba został zmieniony przez Liridona Krasniqiego, co miało wzmocnić jedenastkę Malezji. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nguyễn Tiến Linha na Hà Đức Chinha. W następstwie utraty gola trener Wietnamu postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił pomocnika Nguyễn Trọng Hoànga i na pole gry wprowadził napastnika Nguyễn Văn Toàn I. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wietnamu w 83. minucie spotkania, gdy Quế Ngọc Hải zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 86. minucie, w drużynie Wietnamu za Phan Văn Đứca wszedł Nguyễn Phong Hồng Duy, a w reprezentacji Malezji Brendan Gan zmienił Luqman Hakim Shamsudina.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Malezja: Liridonowi Krasniqiemu w 89. minucie i Arifowi Hanapiemu w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Duy Mạnh Đỗ
37′ La'Vere Lawrence Corbin-Ong
Văn Hậu Đoàn
Matthew Davies
Ngọc Hải Quế  83′ (k.)
52′ 77′ Mohamed Syamer bin Kutty Abba
Xuân Trường Lương57′
86′ Brendan Gan Seng Ling
Hoàng Đức Nguyễn
46′ Muhammad Syafiq bin Ahmad
Trọng Hoàng Nguyễn79′
46′ Muhammad Safawi bin Rasid
Văn Đức Phan86′
 73′ (k.) Guilherme de Paula Lucrécio
Công Phượng Nguyễn57′
47′ 61′ Mohamadou Sumareh
Hoàng Anh Lý Công
46′ Muhamad Nazmi Faiz bin Mansor
Đức Huy Phạm57′
77′ 89′ Liridon Krasniqi
Minh Vương Trần
46′ Muhammad Akhyar bin Abdul Rashid
Văn Thanh Vũ57′
61′ 90′ Arif Aiman bin Mohd Hanapi
Đức Chinh Hà78′
86′ Luqman Hakim Shamsudin
Văn Toàn Nguyễn79′

Przewaga reprezentacji Malezji w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Sędzia nie ukarał reprezentantów Wietnamu żadną kartką, natomiast piłkarzom Malezji przyznał pięć żółtych.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.