Korea Południowa - Liban 2-1 (0-1). 10. kolejka el. MŚ - Azja

W starciu 10. kolejki el. MŚ - Azja, które rozegrane zostało 13 czerwca, drużyna Korei Płd. wygrała z Libanem 2-1 (0-1). Mecz na Goyang Stadium w Goyang obejrzało 4 061 widzów.

El. MŚ - Azja
2021-06-13 08:00 | Stadion: Goyang Stadium | Widzów: 4061 | Arbiter: Khamis Al Marri
Soony Saad 12'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Libanu w 12. minucie spotkania, gdy Soony Saad zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Libanu.

Na drugą połowę reprezentacja Korei Płd. wyszła w zmienionym składzie, za Lee Jae-Sunga wszedł Nam Tae-Hee.

W 51. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Libanu Maher Sabra. Niedługo później trener Korei Płd. postanowił wzmocnić formację obronną i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Kim Moon-Hwana. Na boisko wszedł Lee Yong, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

W 66. minucie Soony Saad zastąpił Husseina Al Zeina.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Korei Płd. w 66. minucie spotkania, gdy Son Heung-Min strzelił z karnego drugiego gola. Między 67. a 90. minutą, boisko opuścili reprezentanty Libanu: Nader Matar, Mohamad Haidar, Mohamad Kdouh, Felix Michel, na ich miejsce weszli: Mohammad Ali, Rabih Ataya, Hassan Chaitou, Abbas Asi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Park Ji-Soo, Kwon Chang-Hoona, Song Min-Kyu zajęli: Won Du-jae, Son Jun-Ho, Hwang Hee-Chan.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Kassem Al Zein
63′ Moon-Hwan Kim
George Felix Michel Robert Melki90′
Young-gwon Kim
Robert Alexander Michael Melki
67′ Ji-Soo Park
Joan Oumari
Woo-Young Jung
Maher Sabra 51′ (samob.)
83′ Chang-Hoon Kwon
Hilal Bassam El-Helwe
46′ Jae-Sung Lee
Mohamad Haidar74′
 66′ (k.) Heung-min Son
Mohamad Jalal Kdouh90′
Ui-Jo Hwang
Nader Matar73′
83′ Min-Kyu Song
Hussein Al Zain66′
63′ Yong Lee
Mohammad Ali73′
83′ Hee-Chan Hwang
Abbas Asi90′
Dong-Gyeong Lee
Hassan Sameeh Chaitou90′
46′ Tae-Hee Nam
Rabih Ataya74′
83′ Jun-Ho Son
Hussain Monther
67′ Du-Jae Won
Majed Othman
Sang-Bin Jeong

Shin-wook Kim

Drużyna Korei Płd. była w posiadaniu piłki przez 82 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.