Katar - Bangladesz 5-0 (2-0). 8. kolejka el. MŚ - Azja

4 grudnia na Abdullah bin Nasser bin Khalifa Stadium w adzie-Dōże odbyło się starcie 8. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Kataru i Bangladeszu. Mecz zakończył się zwycięstwem Kataru 5-0. Pojedynek obejrzało 1 044 widzów.

El. MŚ - Azja
2020-12-04 17:00 | Stadion: Abdullah bin Nasser bin Khalifa Stadium | Widzów: 1044 | Arbiter: Mohd Amirul Izwan bin Yaacob
Almoez Ali 72',78'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Kataru w dziewiątej minucie spotkania, gdy Abdulaziz Hatem zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka Bangladeszu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Kataru, strzelając kolejnego gola. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Akram Afif.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Bishwnathowi Ghoshowi z reprezentacji Bangladeszu. Była to 59. minuta spotkania. W 65. minucie Hassan Al Heidos został zastąpiony przez Abdullaha Abdulsalama.

W tej samej minucie Ahmed Eldin został zmieniony przez Moayeda Hassana, co miało wzmocnić jedenastkę Kataru. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mahbubura Rahmana na Mohammada Newaja.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kataru w 72. minucie spotkania, gdy Almoez Ali zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

W 74. minucie boisko opuścili reprezentanty Kataru: Ahmed Fathy, Homam Ahmed, a na ich miejsce weszli Boualem Khoukhi, Abdelkarim Hassan.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 4-0 strzelił po raz drugi na 12 minut przed zakończeniem pojedynku Almoez Ali.

W drugiej minucie doliczonego czasu starcia swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Akram Afif z Kataru. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 5-0.

Anisur Rahman
74′ Abdelkarim Hassan Fadlalla
Topu Barman79′
Mosaab Khoder Jibril
Bishwnath Ghosh59′
74′ Boualem Khoukhi
Mohamed Riyadul Hosan Rafi
 9′ Abdulaziz Hatem Mohammed Abdullah
Mohamed Rahmat Mia
Mohammed Waed Abdulwahhab Al Bayati
Biplu Ahmed90′
Karim Boudiaf
Jamal Bhuyan
65′ Ahmed Alaa Eldin Abdelmotaal
Mohammad Ibrahim79′
 72′ (k.), 78′ 80′ Almoez Ali Zainalabiddin Abdulla
Sohel Rana
 33′, 90′ Akram Hassan Afif
Mahbubur Rahman66′
65′ Hassan Khalid Al Haidos
Yeasin Arafat
74′ Homam Ahmed Ahmed
Mohamed Yasin Khan79′
65′ Abdullah Abdulsalam Alahrak
Mohammad Atiqur Rahman Fahad
Abdulrahman Mohamed Fahmi Moustafa
Robiul Hasan
74′ Ahmed Fathy
Rakib Hossain79′
Tarek Salman Salman
Manik Hossain Molla
80′ Youssef Abdel Razaq Youssef
Mohammad Nabib Newaj Jibon66′
Mohammed Emad Aiash
Sumon Reza90′
65′ Moayed Hassan Fodhayli
M S Bablu
Ismaeel Mohammad Mohammad
Tawhidul Alam Sabuz

Jedenastka Kataru była w posiadaniu piłki przez 75 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Reprezentacja Bangladeszu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Kataru żadną kartką, natomiast reprezentantom Bangladeszu przyznał jedną żółtą.

Drużyna Kataru w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast reprezentacja Bangladeszu w drugiej połowie dokonała czterech zmian.