Kambodża - Iran 0-10 (0-4). 8. kolejka el. MŚ - Azja

W starciu 8. kolejki el. MŚ - Azja, które rozegrane zostało 11 czerwca, jedenastka Kambodży przegrała wysoko z Iranem 0-10 (0-4). Pojedynek odbył się na Stād al-Bahrayn al-Watanī (Bahrain National Stadium) w Riffie.

El. MŚ - Azja
2021-06-11 16:30 | Stadion: Stād al-Bahrayn al-Watanī (Bahrain National Stadium) | Arbiter: Jong-Hyeok Kim
M. Ghaedi 84'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Iranu w 16. minucie spotkania, gdy Alireza Jahan strzelił z karnego pierwszego gola.

Jedenastka Kambodży ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Iranu, zdobywając kolejną bramkę. W 22. minucie wynik na 0-2 podwyższył Shoja Khalilzadeh.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Mehdi Taremi.

W 32. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Kambodży Sor Rotana. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Keo Sokseli z reprezentacji Kambodży. Była to 44. minuta spotkania.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Iranu wyszła w zmienionym składzie, za Mehdiego Taremiego, Shoję Khalilzadeh, Ahmada Nourollahiego weszli Karim Ansarifard, Seyed Hosseini, Milad Sarlak. Także w reprezentacji Kambodży w czasie przerwy zaszły zmiany, za Koucha Sokumpheaka, Keo Sokphenga weszli Kouch Dani, Mat Noron. W 52. minucie Sambath Tes zastąpił Bina Chanthachearego.

W 56. minucie w drużynie Iranu doszło do zmiany. Mehdi Ghaedi wszedł za Alego Gholizadeha.

Trzeba było trochę poczekać, aby Milad Mohammadi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Iranu, strzelając kolejnego gola w 57. minucie meczu. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Kambodży doszło do zmiany. Ouk Sovann wszedł za Sora Rotanę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Iranu w 63. minucie spotkania, gdy Morteza Pouraliganji zdobył szóstą bramkę. W 68. minucie w jedenastce Iranu doszło do zmiany. Kaveh Rezaei wszedł za Alirezę Jahana.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Iranu w 77. minucie spotkania, gdy Karim Ansarifard strzelił z rzutu karnego siódmego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

Na 12 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Kambodży doszło do zmiany. Sath Rosib wszedł za Sienga Chantheę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Iranu w 80. minucie spotkania, gdy Kaveh Rezaei strzelił ósmego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Iranu w 84. minucie spotkania, gdy Mehdi Ghaedi zdobył dziewiątą bramkę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. Gola na 0-10 strzelił ponownie w 86. minucie Kaveh Rezaei.

W doliczonej drugiej minucie starcia sędzia ukarał kartką Ouka Sovanna, piłkarza Kambodży. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-10.

Iran
44′ Soksela Keo
Amir Abedzadeh
Chansopheak Ken
Shoja Khalilzadeh  22′ 46′
Visal Soeuy
Milad Mohammadi Keshmarzi  57′
32′ (samob.) 62′ Rotana Sor
Sadegh Moharrami
Meng Cheng
Morteza Pouraliganji  63′
46′ Sokpheng Keo
Saeid Ezatolahi Afagh
Pisoth Lim
Ali Gholizadeh56′
Souhana Sos
Ahmad Nourollahi46′
46′ Sokumpheak Kouch
Saman Ghoddos
52′ Tes Sambath
Alireza Jahan Bachsch  16′ (k.) 68′
78′ Chanthea Sieng
Seyed Majid Hosseini46′
62′ 90′ Sovann Ouk
Siamak Nemati
Kriya Sareth
Milad Sarlak46′
52′ Thierry Chanthacheary Bin
Mehdi Torabi
46′ Dani Kouch
Karim Ansarifard46′  77′ (k.)
Nora Leng
Sardar Azmoun
78′ Rosib Sath
Danial Esmaeilifar
46′ Noron Mat
Mehdi Ghaedi56′  84′
Udom Prak Mony
Kaveh Rezaei68′  80′, 86′
Tola Wut
Jafar Salmani

Arbiter nie ukarał reprezentantów Iranu żadną kartką, natomiast piłkarzom Kambodży pokazał dwie żółte.

Obie reprezentacje dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Iranu zawalczy o kolejne punkty w Muharraq. Jej przeciwnikiem będzie Irak.