Jemen - Uzbekistan 0-1 (0-1). 8. kolejka el. MŚ - Azja

11 czerwca na King Fahd International Stadium w Rijadzie odbył się mecz 8. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Jemenu i Uzbekistanu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Uzbekistanu 1-0. Na stadionie stawiło się 230 widzów.

El. MŚ - Azja
2021-06-11 20:00 | Stadion: King Fahd International Stadium | Widzów: 230 | Arbiter: Mohammed Abdulla Hassan Mohammed
Jemen
Uzbekistan
0
1
J. Masharipov 19'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie kartkę obejrzał Ahmed Wahid z Jemenu.

Jedyną bramkę z karnego zdobył Jaloliddin Masharipov dla reprezentacji Uzbekistanu. Bramka padła w tej samej minucie. W drugiej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Ikromjona Alibaeva, piłkarza Uzbekistanu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Uzbekistanu.

Drugą połowę reprezentacja Uzbekistanu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Umara Eshmuradova wszedł Rustamjon Ashurmatov. W 62. minucie Ikromjon Alibaev został zmieniony przez Abrora Ismailova.

W 64. minucie arbiter przyznał kartkę Mohammedowi Boqshanowi z drużyny Jemenu. Niedługo później trener Uzbekistanu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Sanjara Kodirkulova. Na boisko wszedł Vagiz Galiulin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Eldora Shomurodova z Uzbekistanu, a w 79. minucie Mohsena Mohammeda z drużyny przeciwnej.

W 90. minucie boisko opuścili piłkarze Uzbekistanu: Oleg Zoteev, Igor Sergeev, a na ich miejsce weszli Ibrokhimhalil Yoldoshev, Eldor Shomurodov. Trener Jemenu postanowił zagrać agresywniej. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania zmienił pomocnika Mohsena Mohammeda i na pole gry wprowadził napastnika Alego Hafeedha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w reprezentacji Jemenu doszło do zmiany. Abdulmuain Al Jarshi wszedł za Mudira Abdurabu.

Sanjar Kuvvatov
18′ Ahmed Sadeq Abdul Wahid
Khojiakbar Alidjanov
90′ Mudir Abdurabu Ali Al Radaei
Umar Eshmuradov46′
Nasser Al-Gahwashi
Islomjon Kobilov
64′ Mohammed Ahmed Ali Boqshan
Ibrokhimhalil Yoldoshev90′
Ala Addin Noman Abdullah Mahdi
Odil Akhmedov
Gehad Ahmed
Ikromjon Alibaev45′ 62′
79′ 90′ Mohsen Mohammed Hasan Mohammed
Odiljon Khamrobekov
Galal Hezam Al-galal
Sanjar Kodirkulov75′
72′ Mufeed Gamal Moqbel Sarhan
Jaloliddin Masharipov  19′ (k.)
70′ Emad Mansoor Ali Tawfik
Eldor Shomurodov77′ 90′
Salem Gamal Ali Al Harsh
Abduvohid Nematov
Mohammed Ebrahim Ali Ayash
Valijon Rahimov
90′ Abdulmuain Ali Mohammed Ahmed Al Jarshi
Vagiz Galiulin75′
72′ Omar Al Dahi
Sanjar Shaakhmedov
90′ Ali Abdullah Hafeedh
Temurkhuja Abdukholikov
70′ Ahmed Maher
Igor Sergeev90′

Arbiter pokazał trzy żółte kartki reprezentantom Jemenu, a piłkarzom Uzbekistanu przyznał dwie.

Jedenastka Jemenu w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast reprezentacja Uzbekistanu w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Uzbekistanu będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Rijadzie. Jej przeciwnikiem będzie Arabia Saudyjska. Tego samego dnia Palestyna będzie rywalem drużyny Jemenu w meczu, który odbędzie się w Rijadzie.