Japonia - Birma 10-0 (4-0). 7. kolejka el. MŚ - Azja

W starciu 7. kolejki el. MŚ - Azja, które rozegrane zostało 28 maja, reprezentacja Japonii wysoko wygrała z Birmą 10-0 (4-0). Pojedynek odbył się na Fukuda Denshi Arena w Chibie.

K. Itakura 90'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Japonii w ósmej minucie spotkania, gdy Takumi Minamino strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

Drużyna Birmy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Japonii, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie wynik na 2-0 podwyższył Yuya Osako. To już czwarte trafienie tego reprezentant w sezonie.

W 30. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Yuya Osako z Japonii.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Gola na 4-0 strzelił hat-tricka na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Yuya Osako.

Drugą połowę drużyna Japonii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mayę Yoshidę, Hirokiego Sakaiego weszli Naomichi Ueda, Sei Muroya. Także reprezentacja Birmy wyszła w zmienionym składzie, za Maung Maung Wina wszedł Lar Maw.

Niedługo później Yuya Osako wywołał eksplozję radości wśród kibiców Japonii, zdobywając kolejną bramkę w 49. minucie meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Japonii w 56. minucie spotkania, gdy Hidemasa Morita strzelił szóstego gola. W 60. minucie za Htet Phyo Waiego wszedł Thein Than Win.

W 62. minucie w drużynie Japonii doszło do zmiany. Genki Haraguchi wszedł za Hidemasę Moritę.

W 66. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Takumi Minamino z Japonii. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Wataru Endo z reprezentacji Japonii.

W 69. minucie Wataru Endo został zmieniony przez Kenta Hashimota, a za Junyę Ito wszedł na boisko Takuma Asano, co miało wzmocnić jedenastkę Japonii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lwin Moe Aunga na Tin Win Aunga.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Japonii w 84. minucie spotkania, gdy Daichi Kamada strzelił ósmego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 85. minucie boisko opuścili piłkarze Birmy: Than Htet Aung, Suan Lam Mang, a na ich miejsce weszli Yan Naing Oo, Win Tun.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 88. minucie Yuya Osako ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 9-0.

W samej końcówce spotkania arbiter ukarał kartką Suan Lam Manga, reprezentanta Birmy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Japonii w 90. minucie spotkania, gdy Ko Itakura zdobył dziesiątą bramkę. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 10-0.

Sat Naing Sann
 90′ Ko Itakura
Htan David
Yuto Nagatomo
Soe Moe Kyaw
46′ Hiroki Sakai
Min Thu Ye
46′ Maya Yoshida
Ye Tun Zaw
68′ 69′ Wataru Endo
Moe Aung Lwin74′
 84′ Daichi Kamada
Maung Win Maung46′
 56′ 62′ Hidemasa Morita
Naing Oo Yan85′
79′ Junya Ito
Phyo Wai Htet60′
 8′, 66′ Takumi Minamino
Maung Lwin Maung
 22′, 30′ (k.), 36′, 49′, 88′ Yuya Osako
Yint Aung Ye
46′ Sei Muroya
Bo Bo Hlaing
Yuta Nakayama
Myat Kaung Khant
Yukinari Sugawara
Maw Yar Lar Din46′
46′ Naomichi Ueda
Chan Aung Nyein
Keita Endo
Moe Pyay
62′ Genki Haraguchi
Lam Mang Suan85′ 89′
69′ Kento Hashimoto
Than Win Thein60′
Takefusa Kubo
Win Aung Tin74′
79′ Takuma Asano
Htet Aung Than85′

Jedenastka Japonii była w posiadaniu piłki przez 76 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Reprezentanty obu drużyn otrzymały po jednej żółtej kartce.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.