Indonezja - Zjednoczone Emiraty Arabskie 0-5 (0-2). 8. kolejka el. MŚ - Azja

11 czerwca na Zabeel Stadium w Dubaju odbył się mecz 8. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Indonezji i ZEA. Starcie zakończyło się zwycięstwem ZEA 5-0. Na stadionie stawiło się 963 widzów.

El. MŚ - Azja
2021-06-11 18:45 | Stadion: Zabeel Stadium | Widzów: 963 | Arbiter: Mohammed Al Hoaish
Sebastián Tagliabúe 86'

Od pierwszych minut drużyna ZEA zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Indonezji była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów ZEA w 22. minucie spotkania, gdy Ali Mabkhout strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Niedługo później Fábio de Lima wywołał eksplozję radości wśród kibiców ZEA, zdobywając kolejną bramkę w 28. minucie pojedynku. To już czwarte trafienie tego reprezentant w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Indonezji wyszła w zmienionym składzie, za Kushedyę Yudo, Osvalda Ardiles'a weszli Egy Maulana Vikri, Witan Sulaeman.

W 49. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ali Mabkhout z ZEA.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 55. minucie Fábio de Lima ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-4.

W 63. minucie za Caia wszedł Mohammed Jumaa. Między 63. a 84. minutą, boisko opuścili reprezentanty ZEA: Abdullah Ramadan, Shahin Abdulrahman, Waleed Abbas, Ali Mabkhout, na ich miejsce weszli: Majed Hassan, Khalifa Al Hammadi, Hasan Almuharrami, Sebastián Tagliabúe. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Arifa Satrii, Evan Dimas Darmona, Rizky'ego Ramadhaniego zajęli: Syahrian Abimanyu, Muhammad Rafli, Didik Wahyu. Jedyną kartkę w meczu dostał Asnawi Mangkualam z Indonezji. Była to 81. minuta starcia.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Sebastián Tagliabúe.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-5.

Waleed Abbas Murad Yousuf Al Balooshi81′
81′ Asnawi Mangkualam Bahar
Mahmoud Khamis Saeed Khamis Saeed Al Hammadi
84′ Rizky Ridho Ramadhani
Bandar Mohammed Saeed Saleh Al Ahbabi
63′ Arif Satria
Khalfan Mubarak Khalfan Obaid Alrezzi Al Shamsi
76′ Evan Dimas Darmono
Abdullah Ramadan63′
Adam Alis Setyano
Ali Hassan Salmeen Al Balushi
I Kadek Agung Widnyana Putra
Fábio Virginio de Lima  28′, 55′
46′ Osvaldo Ardiles Haay
Ali Ahmed Mabkhout Mohsen Omran Al Hajeri  22′, 49′ (k.) 81′
46′ Kushedya Hari Yudo
Yousef Jaber Naser Al Hammadi
84′ Didik Wahyu Wijayance
Hasan Almuharrami81′
63′ Syahrian Abimanyu
Harib Abdalla Suhail Al Musharrkh Al Maazmi
46′ Witan Sulaeman
Tahnoon Hamdan Saeed Albadal Alzaabi
46′ Egy Maulana Vikri
Abdullah Ali Mohammed Hassan Al Naqbi
76′ Muhammad Rafli
Al Balooshi Mohammed Jumaa Eid Gharib Jumaa63′
Yakob Sayuri
Sebastián Lucas Tagliabúe81′  86′

Reprezentacja ZEA była w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy ZEA żadną kartką, natomiast reprezentantom Indonezji przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.