Hongkong - Irak 0-1 (0-1). 8. kolejka el. MŚ - Azja

11 czerwca na Sheikh Ali bin Mohammed Al Khalifa Stadium w Muharraq odbyło się starcie 8. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Hongkongu i Iraku. Mecz zakończył się zwycięstwem Iraku 1-0.

El. MŚ - Azja
2021-06-11 18:30 | Stadion: Sheikh Ali bin Mohammed Al Khalifa Stadium | Arbiter: Hiroyuki Kimura
Hongkong
Irak
0
1
Fung Hing Wa 11' (samob.)

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 11. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Hongkongu Fung Wa.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Iraku.

Na drugą połowę drużyna Hongkongu wyszła w zmienionym składzie, za Funga Wa wszedł Yu Wai Lim. Także reprezentacja Iraku wyszła w zmienionym składzie, za Mohammada Dawooda wszedł Ibraheem Bayesh. W 51. minucie kartkę dostał Chan Shinichi, reprezentant Hongkongu.

Trener Hongkongu postanowił zagrać agresywniej. W 57. minucie zmienił pomocnika Gee Jamesa i na pole gry wprowadził napastnika Sun Ming Hima. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. W 68. minucie za Bashara Rasana wszedł Hussein Ali. Między 71. a 82. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Iraku i jedną drużynie przeciwnej.

W 74. minucie Mohanad Ali został zmieniony przez Aymena Husseina, a w drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku za Alego Adnana wszedł na boisko Dhurgham Ismail, co miało wzmocnić jedenastkę Iraku. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Wong Waiego na Cheng Siu Kwanga oraz Diego Elego na Ngana Funga. W drugiej połowie nie padły bramki.

Maytham Jabbar Mutlag Al-Farttoosi71′
11′ (samob.) 46′ Hing Wa Fung
Ahmad Ibrahim Khalaf Al-Qafaje
82′ Wang Kit Tsui
Saad Natiq Naji80′
57′ James Stephen Gee Ha
Safaa Hadi Abdullah Al-Furaiji
Yang Huang
Bashar Rasan Bonyan68′
86′ Diego Eli Moreira
Humam Tariq Faraj Na'oush
Matthew Elliot Wing Kai Orr
Mohammad Qasem
74′ Wai Wong
Mohammad Dawood Yaseen46′
51′ Shinichi Chan
Hussein Ali68′
46′ Wai Lim Yu
Ibraheem Bayesh46′
74′ Siu Kwang Cheng
Ali Husni Faisal
Kwun Chung Leung
Ala'a Abdul Zahra Khashan Al Azzawi
86′ Lok Fung Ngan
Aymen Hussein Ghadhban74′
Wai Keung Chung
Sherko Kareem Lateef Gubari
57′ Ming Him Sun
Sajad Jassem

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek jedenastka Iraku zawalczy o kolejne punkty w Muharraq. Jej rywalem będzie Iran. Tego samego dnia Bahrajn będzie przeciwnikiem reprezentacji Hongkongu w meczu, który odbędzie się w Riffie.