Gwinea - Maroko 1-4 (1-2). 2. kolejka el. MŚ - Afryka

W starciu 2. kolejki el. MŚ - Afryka, które rozegrane zostało 12 października, drużyna Gwinei przegrała z Marokiem 1-4 (1-2). Pojedynek odbył się na Stade Prince Moulay Abdallah w Rabacie.

El. MŚ - Afryka
2021-10-12 21:00 | Stadion: Stade Prince Moulay Abdallah | Arbiter: Antoine Max Depadoux Effa Essouma
S. Boufal 89'

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 14. minucie Aymen Barkok zastąpił Selima Amallaha.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ayoub El Kaabi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Maroka , strzelając gola w 21. minucie spotkania. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Piłkarze Gwinei odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Mamadou Kane.

W 40. minucie kartką został ukarany François Kamano, reprezentant Gwinei.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez reprezentację Maroka przyniosły efekt bramkowy. Gola na 1-2 na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy strzelił Selim Amallah.

W 45. minucie sędzia przyznał kartkę Nabemu Keicie z jedenastki Gwinei.

W 55. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Soufiane Chaklę z Maroka, a w 59. minucie Morlaye Syllę z drużyny przeciwnej. W 58. minucie w reprezentacji Gwinei doszło do zmiany. Aguibou Camara wszedł za François Kamano.

Drużyna Gwinei ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Maroka, zdobywając kolejną bramkę. W 65. minucie Selim Amallah ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-3.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Issiadze Sylli, piłkarzowi Gwinei. Między 73. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Maroka: Ayoub El Kaabi, Imran Louza, Ryan Mmaee, na ich miejsce weszli: Sofiane Boufal, Fayçal Fajr, Zakaria Aboukhlal. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Morlaye Sylli, Amadou Diawary zajęli: José Kanté, Ibrahima Conté.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 89. minucie wynik ustalił Sofiane Boufal.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-4.

Soufiane Chakla55′
69′ Issiaga Sylla
Souffian El Karouani
Mohamed Mady Camara
Achraf Hakimi Mouh
84′ Amadou Diawara
Sofyan Amrabat
 31′ Mamadou Kane
Aymen Barkok14′
45′ Naby Deco Keita
Imran Louza85′
59′ 74′ Morlaye Sylla
Romain Saïss
Mohamed Lamine Bayo
Ayoub El Kaabi  21′ 73′
40′ 58′ François Kamano
Sofiane Boufal73′  89′
84′ Ibrahima Sory Conté
Ilias Chair
58′ Aguibou Camara
Fayçal Fajr85′
74′ José Kanté Martínez
Zakaria Aboukhlal86′
Ahmad Mendes Moreira
Achraf Bencharki
Momo Yansane
Munir El Haddadi

Reprezentanty Gwinei dostały w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Gwinei w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Maroka dokonała czterech zmian.