Filipiny - Guam 3-0 (1-0). 7. kolejka el. MŚ - Azja

11 czerwca na Sharjah Stadium w Szardży odbyło się spotkanie 7. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Filipin i Guamu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Filipin 3-0.

El. MŚ - Azja
2021-06-11 16:00 | Stadion: Sharjah Stadium | Arbiter: Ammar Ali Abdulla Jumaa Al Junaibi
M. Hartmann 88'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Ángel Guirado wywołał eksplozję radości wśród kibiców Filipin , zdobywając bramkę w 12. minucie starcia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Isiah Lagutang z Guamu. Była to 31. minuta pojedynku. W 41. minucie Luke Woodland został zmieniony przez Justina Baasa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Filipin.

W 58. minucie boisko opuścili piłkarze Filipin: Mark Hartmann, Mark Winhoffer, Jarvey Gayoso, a na ich miejsce weszli Ángel Guirado, Mike Gelito, Carlos Martínez.

W 60. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Guamu Marcus Joseph. Chwilę później trener Guamu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Johna Matkina. Na boisko wszedł Mark Torres, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Filipin postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Manuela Otta wszedł Martin Pineda, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Filipin utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce Filipin udało się strzelić gola i wygrać. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu kartkę dostał Travis Nicklaw, reprezentant Guamu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Filipin w 88. minucie spotkania, gdy Mark Hartmann strzelił trzeciego gola. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Alexander Francis Lee78′
58′ Carlos Alberto Olaivar Martínez de Murga
Isiah Lagutang31′
Jefferson David Tabinas
Nathaniel Prescott Lee
84′ Manuel Gelito Ott
Jason Cunliffe
58′ Mike Rigoberto Gelito Ott
Marlon Evans78′
41′ Luke Zantua Woodland
Kyle Ko Halehale
Oliver Bias
John Matkin62′
 12′ 58′ Ángel Guirado Aldeguer
Morgan McKenna
41′ Justin Baas
Leon Marcus Morimoto78′
Mar Diano
Ryan Quitugua
58′ Jarvey Gayoso
Shawn Aguigui
84′ Martin Markus Pineda Steuble
Shane Tenorio Healy78′
Álvaro Peralta Silva Linares
Anthony Moon
58′ Mark Winhoffer
Eduardo Junior Pedemonte
58′  88′ Mark Andrew Hartmann
Nathan Sablan

Mark Anthony Torres Chargualaf62′

Devan Jakob Camacho Mendiola73′

Drużyna Filipin była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie ukarał reprezentantów Filipin żadną kartką, natomiast piłkarzom Guamu przyznał dwie żółte.

Reprezentacja Filipin dokonała pięciu zmian. Natomiast jedenastka Guamu w drugiej połowie dokonała czterech zmian.