Reklama

Reklama

El. MŚ - Azja: Mongolia - Brunei Darussalam 2-0 (1-0)

6 czerwca na Football Centre MFF w Ułan Bator odbyło się spotkanie rozgrywek El. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Mongolii i Brunei Darussalam. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Mongolii 2-0. Na stadionie stawiło się 1 685 widzów.

6 czerwca  na Football Centre MFF w Ułan Bator odbyło się spotkanie  rozgrywek El. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Mongolii  i Brunei Darussalam. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Mongolii 2-0. Na stadionie stawiło się 1 685 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie dającą prowadzenie bramkę dla drużyny Mongolii zdobył Tsedenbal Norjmoo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Mongolii.

Drugą połowę drużyna Mongolii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Munkha-Erdene Tsagaantsooja wszedł Batbold Baljinnyam. Jedyną kartkę w meczu dostał Nazirrudin Ismail z jedenastki Brunei Darussalam. Była to 62. minuta starcia.

Reklama

W 68. minucie Narmandakh Artag zastąpił Sundorja Janchiva.

Reprezentacja Brunei Darussalam ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Mongolii, strzelając kolejnego gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Naranbold Nyam-Osor.

W 80. minucie w drużynie Brunei Darussalam doszło do zmiany. Muhammad Aminuddin wszedł za Nazirrudina Ismaila. Po chwili trener Mongolii postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Tsend-Ayush Khurelbaatara wszedł Garidmagai Bayasgalan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Mongolii utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Arbiter nie ukarał reprezentantów Mongolii żadną kartką, natomiast piłkarzom Brunei Darussalam wręczył jedną żółtą.

Drużyna Mongolii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast reprezentacja Brunei Darussalam w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 11 czerwca w Bandar Seri Begawan. Strata Brunei Darussalam wciąż jest do odrobienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL