El. MŚ - Azja: Mongolia - Brunei Darussalam 2-0 (1-0)

6 czerwca na Football Centre MFF w Ułan Bator odbyło się spotkanie rozgrywek El. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Mongolii i Brunei Darussalam. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Mongolii 2-0. Na stadionie stawiło się 1 685 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-06-06 11:00 | Stadion: Football Centre MFF | Widzów: 1685 | Arbiter: P. Banerji
Mongolia
Brunei Darussalam
2
0
T. Norjmoo 9'
N. Nyam-Osor 69'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie dającą prowadzenie bramkę dla drużyny Mongolii zdobył Tsedenbal Norjmoo.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Mongolii.

Drugą połowę drużyna Mongolii rozpoczęła w zmienionym składzie, za Munkha-Erdene Tsagaantsooja wszedł Batbold Baljinnyam. Jedyną kartkę w meczu dostał Nazirrudin Ismail z jedenastki Brunei Darussalam. Była to 62. minuta starcia.

W 68. minucie Narmandakh Artag zastąpił Sundorja Janchiva.

Reprezentacja Brunei Darussalam ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Mongolii, strzelając kolejnego gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Naranbold Nyam-Osor.

W 80. minucie w drużynie Brunei Darussalam doszło do zmiany. Muhammad Aminuddin wszedł za Nazirrudina Ismaila. Po chwili trener Mongolii postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Tsend-Ayush Khurelbaatara wszedł Garidmagai Bayasgalan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Mongolii utrzymać prowadzenie. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Awangku Yura Indera Putera bin Pengiran Yunos
68′ Narmandakh Artag
Mohammad Helmi bin Zambin
Bilgüün Ganbold
Sairol bin Haji Sahari
Ser-Od-Yanjiv Gankhuyag
Muhammad Hanif bin Hamir
 9′ Tsedenbal Norjmoo
Suhaimi Anak Sulau
46′ Munkh-Erdene Tsagaantsooj
Nazirrudin Ismail62′ 80′
88′ Khurelbaatar Tsend-Ayush
Nur Asyraffahmi Norsamri
Davaajav Battur
Muhammad Razimie bin Ramlli
Purevdorj Enkhbileg
Mohammad Shah Razen bin Said
 69′ Naranbold Nyam-Osor
Muhammad Afi bin Aminuddin80′
88′ Garidmagai Bayasgalan
Abdul Syakir Basri
Amaraa Dulguun
Muhammad Wafi bin Aminuddin
Munkh-Orgil Orkhon
Mohammad Khairil Shahme Suhaimi
46′ Batbold Baljinnyam
Nur Ikhmal Damit
Ganbayar Ganbold
Hafis Mahari
68′ Sundorj Janchiv
Amin Sisa
Khash-Erdene Batbayar
Asri Aspar
Tugsbileg Batbold
Hariz Danial Khallidden
Janserik Maratkhan

Arbiter nie ukarał reprezentantów Mongolii żadną kartką, natomiast piłkarzom Brunei Darussalam wręczył jedną żółtą.

Drużyna Mongolii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast reprezentacja Brunei Darussalam w drugiej połowie wymieniła jednego gracza.