El. MŚ - Azja: Makau - Sri Lanka 1-0 (0-0)

6 czerwca na Zhuhai Sports Center Stadium w Zhuhai odbył się pojedynek rozgrywek El. MŚ - Azja pomiędzy drużynami Makau i Sri Lanka. Mecz zakończył się zwycięstwem Makau 1-0. Starcie obejrzało 901 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-06-06 13:30 | Stadion: Zhuhai Sports Center Stadium | Widzów: 901 | Arbiter: Kim Dae-Yong
Makau
Sri Lanka
1
0
Filipe Duarte 52'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut reprezentacja Sri Lanka zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Makau była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 28. minucie arbiter pokazał kartkę Lam Ngai Tongowi z Makau.

Jedyną bramkę meczu zdobył Filipe Duarte dla jedenastki Makau. Bramka padła w tej samej minucie. W 61. minucie Hondamunige De Silva zastąpił Nicholasa Judego.

W 67. minucie w drużynie Makau doszło do zmiany. Lei Ka Hou wszedł za Chan Man Kuana. Po chwili trener Makau postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Pang Chi Hanga wszedł Kong Cheng Hou, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła reprezentacji Makau utrzymać prowadzenie. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w drużynie Sri Lanka doszło do zmiany. Razooniya Shabeer wszedł za Mohameda Mohameda.

Od 84. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Makau.

Weerasinghe Sinnath Thommelage Don Sujan Perera
67′ Man Kuan Chan
Niculas Harsha Fernando Kurukulasuriya
 52′ Filipe Miguel Cordeiro Duarte
Yogendra Duckson Puslas
28′ Ngai Tong Lam
Charitha Bandara Rathnayake Mudiyanselage
Ka Him Lei
Jude Supan Sebamalalainayakam
86′ Hoi San Cheong
Landa Hewage Kavindu Ishan
90′ Nicholas Mário de Almeida Torrão
Mohamed Faizal Mohamed Aakib75′
73′ Chi Hang Pang
Dilip Suraj Peiris Kurukulasuriyage
Chi Hang Fong
Mohamed Hilmi Mohamed Luthfi
Chon U Wai
Rishad Mohamed Rasik
73′ 84′ Cheng Hou Kong
Chalana Chameera
Ka Pou Lam
Udaya Keerthi Kumara
67′ Ka Hou Lei