El. MŚ - Azja: Laos - Bangladesz 0-1 (0-0)

W starciu rozgrywek El. MŚ - Azja, które rozegrane zostało 6 czerwca, reprezentacja Laosu przegrała z Bangladeszem 0-1 (0-0). Mecz na New Laos National Stadium w Wientianie obejrzało 4 572 widzów.

El. MŚ - Azja
2019-06-06 13:30 | Stadion: New Laos National Stadium | Widzów: 4572 | Arbiter: Sing Ho Wai
Laos
Bangladesz
0
1
Robiul Hasan 71'

Od pierwszych minut jedenastka Bangladeszu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Laosu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie w drużynie Laosu doszło do zmiany. Sisawad Dalavong wszedł za Khitsakhone Champathonga. W tej samej minucie za Mohammada Rahmana wszedł Robiul Hasan.

Trener Laosu postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Somlith Sengvannego i na pole gry wprowadził napastnika Vannasone'a Douangmaity'ego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 63. minucie kartkę obejrzał Manolom Phetphakdy z Laosu. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji Bangladeszu doszło do zmiany. Tawhidul Sabuz wszedł za Mohammeda Mię.

Jedyną bramkę meczu dla Bangladeszu zdobył Robiul Hasan w 71. minucie. Między 72. a 83. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki reprezentantom Bangladeszu.

W 76. minucie Somxay Keohanam został zmieniony przez Phoutdavy'ego Phommasanego, co miało wzmocnić jedenastkę Laosu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohammada Newaja na Mohameda Mamuna.

Bishwnath Ghosh83′
55′ Khitsakhone Champathong
Mohamed Yasin Khan78′
Phoutthasay Khochalern
Mohamed Rahmat Mia
63′ Manolom Phetphakdy
Biplu Ahmed
Kaharn Phetsivilay
Jamal Bhuyan
62′ Somlith Sengvanny
Masuk Miah Zoni
Soukaphone Vongchiengkham
Mohammad Arifur Rahman55′
76′ Somxay Keohanam
Mohamed Riyadul Hosan Rafi
55′ Sisawad Dalavong
Mohammad Ibrahim
Phouthone Innalay
Sushanto Tripura
Lathasay Lounlasy
Robiul Hasan55′  71′ 72′
76′ Phoutdavy Phommasane
Mohammed Emon Mahmud
Phathana Phommathep
Mohamed Mamunul Islam Mamun85′
Chanthaphone Waenvongsoth
Sohel Rana
62′ Vannasone Douangmaity
Mahbubur Rahman
Khounsombath Phommaxay
Tawhidul Alam Sabuz66′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Bangladeszu przyznał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 11 czerwca w Dhace. Strata Laosu wciąż jest do odrobienia.