Reklama

Reklama

El. MŚ - Azja: Kambodża - Pakistan 2-0 (0-0)

W meczu rozgrywek El. MŚ - Azja, który rozegrany został 6 czerwca, drużyna Kambodży wygrała z Pakistanem 2-0 (0-0). Mecz na Phnom Penh National Olympic Stadium w Phnom Penh obejrzało 33 706 widzów.

W  meczu rozgrywek El. MŚ - Azja, który rozegrany został 6 czerwca, drużyna Kambodży wygrała  z Pakistanem  2-0 (0-0). Mecz na Phnom Penh National Olympic Stadium w Phnom Penh obejrzało 33 706 widzów.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut drużyna Pakistanu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Kambodży była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę jedenastka Pakistanu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Navida Rahmana wszedł Ali Uzair. W 63. minucie Sos Souhana został zastąpiony przez Koucha Daniego.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji Pakistanu doszło do zmiany. Abdullah Qazi wszedł za Yaqooba Butta. Trener Kambodży postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Satha Rosiba i na pole gry wprowadził napastnika Sienga Chantheę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Reklama

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kambodży w 81. minucie spotkania, gdy Sieng Chanthea zdobył pierwszą bramkę. W 84. minucie w drużynie Pakistanu doszło do zmiany. Tabish Hussain wszedł za Muhammada Alego.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Kambodży, strzelając kolejnego gola. W tej samej minucie wynik na 2-0 podwyższył Kouch Sokumpheak.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia w drużynie Kambodży doszło do zmiany. Ken Chansopheak wszedł za Meng Chenga. Jedyną kartkę w meczu obejrzał Orn Chanpolin z zespołu gospodarzy. Była to 90. minuta pojedynku. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Sędzia nie ukarał reprezentantów Pakistanu żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.

Obie reprezentacje wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 11 czerwca w Ad-Dauże. Strata Pakistanu wciąż jest do odrobienia.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL