El. MŚ - Afryka: Szeszele - Rwanda 0-3 (0-2)

W meczu rozgrywek El. MŚ - Afryka, który rozegrany został 5 września, reprezentacja Szeszele przegrała z Rwandą 0-3 (0-2).

M. Kagere 81'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut reprezentacja Rwandy zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Szeszele była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Rwandy w 31. minucie spotkania, gdy Muhadjir Hakizimana zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Rwandy, strzelając kolejnego gola. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Yannick Mukunzi.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 55. minucie Rendy Emile został zastąpiony przez Brandona Labrosse'a. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w reprezentacji Szeszele doszło do zmiany. Noris Bibi wszedł za Gericka Vidota.

Chwilę później trener Rwandy postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Muhadjira Hakizimanę. Na boisko wszedł Patrick Sibomana, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 72. minucie w drużynie Szeszele doszło do zmiany. Josip Ravighia wszedł za Deana Mothego.

Dopiero w drugiej połowie Meddie Kagere wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rwandy, zdobywając kolejną bramkę w 81. minucie pojedynku. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Rwandy doszło do zmiany. Ernest Sugira wszedł za Meddiego Kagere'a.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-3.

Abdul Rwatubyaye
55′ Rendy Emile
Djihad Bizimana
72′ Dean Mothe
Muhadjir Hakizimana  31′ 70′
Kieren Sinon
Kevin Muhire
66′ Gerick Vidot
Umar Rwabugiri
66′ Noris Bibi
Thierry Manzi
72′ Josip Ravighia
Eric Rutanga
55′ Brandon Labrosse
Jean-Claude Iranzi

Olivier Niyonzima

Patrick Sibomana70′

Ernest Sugira85′

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast reprezentacja Rwandy w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 10 września w Kigaliem. Dużo szczęścia będzie potrzebowało Szeszele, żeby zniwelować straty z pierwszego spotkania, ale w piłce nie takie rzeczy się zdarzały.