Reklama

Reklama

El. MŚ - Afryka: South Sudan - Gwinea Równikowa 1-1 (0-1)

4 września w Omdurmanie odbyło się spotkanie rozgrywek El. MŚ - Afryka pomiędzy drużynami Sudanu Południowego i Gwinei Równikowej. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

4 września  w Omdurmanie odbyło się spotkanie  rozgrywek El. MŚ - Afryka pomiędzy drużynami Sudanu Południowego  i Gwinei Równikowej. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Od pierwszych minut drużyna Gwinei Równikowej zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Sudanu Południowego była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Gwinei Równikowej w 34. minucie spotkania, gdy Luis Meseguer zdobył pierwszą bramkę.

W 44. minucie w reprezentacji Sudanu Południowego doszło do zmiany. Denis Yongule wszedł za Jimmy'ego Omera. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Gwinei Równikowej.

Reklama

W 54. minucie David Chan zastąpił Kenjoka Athiu. W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Igora Engongę z Gwinei Równikowej, a w 61. minucie Emmanuela Lumeriego z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Gwinei Równikowej postanowił bronić wyniku. W 63. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kike Sena wszedł Nsue, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna Gwinei Równikowej nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała spotkanie. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Gwinei Równikowej doszło do zmiany. Santiago Eneme wszedł za Rubéna Belimę.

W 75. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Gwinei Równikowej Niko Kata. W 78. minucie arbiter wręczył kartkę Luisowi Meseguerowi z Gwinei Równikowej.

W samej końcówce meczu w drużynie Gwinei Równikowej doszło do zmiany. James wszedł za Bikoro. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Sudanu Południowego, a reprezentantom Gwinei Równikowej przyznał dwie.

Reprezentacja Sudanu Południowego wymieniła dwóch zawodników. Natomiast jedenastka Gwinei Równikowej w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 8 września w Malabo. Pierwszy mecz zakończył się remisem, ale to goście strzelali gole na wyjeździe i to oni w rewanżu będą w nieco lepszej pozycji wyjściowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL