El. MŚ - Afryka: São Tomé e Príncipe - Gwinea-Bissau 0-1 (0-0)

W starciu rozgrywek El. MŚ - Afryka, które rozegrane zostało 4 września, reprezentacja Wysp Świętego Tomasza i Książęcej przegrała z Gwineą Bissau 0-1 (0-0).

El. MŚ - Afryka
2019-09-04 17:30 | Stadion: Estádio Nacional 12 de Julho | Widzów: 1300 | Arbiter: João Goma
São Tomé e Príncipe
Gwinea-Bissau
0
1
Joseph Mendes 85'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut reprezentacja Gwinei Bissau zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Wysp Świętego Tomasza i Książęcej była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie José Varela zastąpił Capitę. W 68. minucie kartką został ukarany Pogba, piłkarz Wysp Świętego Tomasza i Książęcej.

Chwilę później trener Gwinei Bissau postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Pelégo. Na boisko wszedł João Jaquité, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 70. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Gwinei Bissau i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gwinei Bissau w 85. minucie spotkania, gdy Joseph Mendes strzelił z karnego pierwszego gola.

Muhammad Youssuf Candé
82′ Vavá
Eulânio Ângelo Chipela Gomes
Adérito Pires da Mata
Juary Martinho Soares70′
68′ Pogba
Mama Samba Baldé76′ 82′
Joazhifel Soares da Cruz Soua Pontes
Jorge Braima Nogueira
55′ José da Silva Varela
Valdumar Augusto Té
55′ Capito
Romário Baldé
Gilson D`Apresentação
João Nunes Fernandes78′

Ladislau Leonel Ucha Alves

Reprezentanty obu drużyn dostały po dwie żółte kartki.

Reprezentacja Wysp Świętego Tomasza i Książęcej w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 10 września w Bissau. Strata Wysp Świętego Tomasza i Książęcej wciąż jest do odrobienia.