El. MŚ - Afryka: Mauritius - Mozambik 0-1 (0-1)

4 września w Belle Vue odbył się mecz rozgrywek El. MŚ - Afryka pomiędzy drużynami Mauritiusa i Mozambiku. Starcie zakończyło się zwycięstwem Mozambiku 1-0.

El. MŚ - Afryka
2019-09-04 16:30 | Stadion: Anjalay Stadium | Widzów: 10000 | Arbiter: G. Gatogato
Mauritius
Mozambik
0
1
Telinho 9'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Telinho.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Mozambiku.

W 60. minucie za Stéphane'a Nababa wszedł Kévin Bru. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Mozambik: Kambali w 71. i Witiemu w 72. minucie.

Trener Mauritiusa postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Emmanuela Vincenta i na pole gry wprowadził napastnika Andy'ego Sophiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. W drugiej połowie nie padły gole.

Edson André Sitoe
74′ Emmanuel Vincent
Saddan Abdul Guambe81′
90′ Kevin Perticots
Manuel Kambala71′
Jeremy Villeneuve
Clésio Bauque
Adrien Francois
Stélio Ernesto  9′
60′ Stéphane Nabab
Edmilson Gabriel Dove
60′ Kévin Bru
Geny Cipriano Catamo
Mervyn Jocelyn
Kevin Kamo-Kamo Cumbane77′
Jean Jacques Desire Patate
Geraldo Amâncio Matsimbe81′
90′ Adrien Botlar
Luis Jose Miquissone
74′ Andy Pierre Sophie
Dayo Antonio

Manuel Massiva Fernandes

Stanley Ratifo90′

Arbiter nie ukarał reprezentantów Mauritiusa żadną kartką, natomiast piłkarzom Mozambiku przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 10 września w Maputo. Strata Mauritiusa wciąż jest do odrobienia.