El. MŚ - Afryka: Liberia - Sierra Leone 3-1 (1-0)

W meczu rozgrywek El. MŚ - Afryka, który rozegrany został 4 września, reprezentacja Liberii zwyciężyła z Sierra Leone 3-1 (1-0).

El. MŚ - Afryka
2019-09-04 20:00 | Stadion: Samuel Kanyon Doe Sports Complex | Widzów: 30000 | Arbiter: Houngnandande
K. Quee 56'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Liberii wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie arbiter pokazał kartkę Abu Dumbui, reprezentantowi gości.

Tymczasem to piłkarze Liberii otworzyli wynik. W 18. minucie na listę strzelców wpisał się Terrence Tisdell.

W 21. minucie kartkę obejrzał Kwame Quee z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Liberii.

Drużyna Sierra Leone wyrównała wynik meczu. W 56. minucie Kwame Quee wyrównał wynik meczu.

W 71. minucie Terrence Tisdell został zastąpiony przez Tonię Tisdella. W 75. minucie w jedenastce Liberii doszło do zmiany. Mohammed Sangare wszedł za Setha Hellberga. Po chwili trener Sierra Leone postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Musę Kamarę. Na boisko wszedł Mohamed Buya, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Liberii w 82. minucie spotkania, gdy Mohammed Sangare zdobył z rzutu karnego drugą bramkę.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W samej końcówce pojedynku skutecznym uderzeniem popisał się Sam Johnson.

Trenerzy obu reprezentacji postanowili odświeżyć składy w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia, w jedenastce Sierra Leone za Alimamego Bundu wszedł Mustapha Bundu, a w drużynie Liberii Kpah Sherman zmienił Christophera Jacksona. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Abu Diaby Dumbuya11′
75′ Seth Hellberg
John Bankole Kamara
Allen Njie
Kwame Quee  56′ 21′
 89′ Sam Johnson
Alimamy Azonto Bundu90′
90′ Kpah Sherman
Kaiansu Kei Kamara
 18′ (k.) 71′ Terrence Leonard Tisdell
Yeami Dunia
75′  82′ (k.) Mohammed Sangare
George Kweku Davies
71′ Tonia Tisdell
Ibrahim Mansaray
90′ Christopher Jackson
Abdul Sesay
Sylvanus Nimely
Mustapha Bundu90′

Mohamed Buya Turay81′

Simeon Kaku

Edmond Michael

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Sierra Leone pokazał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Sierra Leone w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 8 września we Freetownie. Strata Sierra Leone wciąż jest do odrobienia.