El. MŚ - Afryka: Komory - Togo 1-1 (0-1)

W meczu rozgrywek El. MŚ - Afryka, który rozegrany został 6 września, drużyna Komory zremisowała z Togo 1-1 (0-1).

K. Laba 33'

Od pierwszych minut jedenastka Togo zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Komory była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 27. minucie kartkę dostał Fo-Doh Kodjo Laba, reprezentant gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Fo-Doh Kodjo Laba wywołał eksplozję radości wśród kibiców Togo, zdobywając bramkę w 33. minucie pojedynku. W 42. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fouada Bachirou z Komory, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Djené Dakonama z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Togo.

Drugą połowę drużyna Komory rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mohameda Youssoufa wszedł Ali M'Madi.

Zespół gości niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 16 minut, reprezentacja Komory doprowadziła do remisu. Gola strzelił Ibroihim Youssouf. W 60. minucie Saïd Bakari został zastąpiony przez Youssoufa M'Changamę.

Trener Komory postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Ancouba Mze i na pole gry wprowadził napastnika Ela Ben Nabouhane'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Hakim Ouro-Sama
42′ Fouad Bachirou
Lalawélé Atakora
65′ Ancoub Mze Ali
Koffi Franco Atchou
46′ Mohamed Youssouf
Mathieu Cangni Dossevi79′
60′ Saïd Bakari
Floyd Ayité81′
Faïz Selemani
Ihlas Bebou
 49′ Ibroihim Youssouf
Abdoul Sabourh Bode
60′ Youssouf Yacoub M'Changama
Kossi Jean Ozou
65′ El Fardou Mohamed Ben Nabouhane
Kokouvi Amekoudji
Ibrahim Madi
Gnama Akati
46′ Ali M'Madi
Ahoueke Steeve Kévin Denkey87′

Gilles Christ Sunu79′

Marouf Tchakei81′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a piłkarzom Togo wręczył dwie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 10 września w Lomém. Pierwszy mecz zakończył się remisem, ale to goście strzelali gole na wyjeździe i to oni w rewanżu będą w nieco lepszej pozycji wyjściowej.