El. MŚ - Afryka: Czad - Sudan 1-3 (0-1)

5 września w Ndżamenie odbyło się spotkanie rozgrywek El. MŚ - Afryka pomiędzy drużynami Czadu i Sudanu. Mecz zakończył się zwycięstwem Sudanu 3-1.

El. MŚ - Afryka
2019-09-05 16:30 | Stadion: Stade Omnisports Idriss Mahamat Ouya | Widzów: 29000 | Arbiter: B. Konate
Czad
Sudan
1
3
E. N'Douassel 85'
Ramadan Alagab 13',67',74'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Sudanu wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Sudanu w 13. minucie spotkania, gdy Ramadan Alagab zdobył pierwszą bramkę.

W 22. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mohameda El-Rasheeda z Sudanu, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Césara Abayę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Sudanu.

W 55. minucie za Karla Barthélémy'ego wszedł Marius Mouandilmadji. W 60. minucie w drużynie Sudanu doszło do zmiany. Goz Mahad wszedł za Yasira Mozamila.

Reprezentacja Czadu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 0-2 zdobył po raz drugi na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Ramadan Alagab.

W 69. minucie w jedenastce Sudanu doszło do zmiany. Mohamed Eldai wszedł za Ahmeda Hamida. Chwilę później trener Czadu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Ningę Ndonanego. Na boisko wszedł Léger Djimrangar, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Niedługo później Ramadan Alagab wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sudanu, strzelając kolejnego gola w 74. minucie pojedynku. W 78. minucie Rodrigue Ninga został zmieniony przez Harouna Tchaounę, co miało wzmocnić reprezentację Czadu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda El-Rasheeda na Salaheldina Adila.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Amirowi Kamalowi z Sudanu. Była to 84. minuta spotkania. W 85. minucie bramkę pocieszenia zdobył z karnego Ezechiel N'Douassel. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-3.

Ahmad Adam Mohammad
72′ Ninga Ndonane
Abuaagla Abdalla Mohamed Ahmed
45′ César Abaya
Ahmed Hamid69′
55′ Karl Marx Barthélémy
Yasir Mozamil60′
 85′ (k.) Ezechiel Aliadjim N'Douassel
Abdellatif Saeed Osman
78′ Rodrigue Casimir Ninga
Ramadan Kreen Alagab  13′, 67′, 74′
Eli Mathieu Adoassou
Younis Eltayeb Ali
72′ Léger Djimrangar
Salaheldin Adil79′
55′ Marius Mouandilmadji
Nazar Hamid Nassir
78′ Haroun Tchaouna
Mohamed Musa Eldai69′

Goz Mahad60′

Arbiter wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom Czadu, a piłkarzom gości przyznał dwie.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 10 września w Omdurmanie. Strata Czadu wciąż jest do odrobienia.