Reklama

Reklama

El. MŚ - Afryka: Burundi - Tanzania 1-1 (0-0)

4 września w Bużumburze odbyło się starcie rozgrywek El. MŚ - Afryka pomiędzy drużynami Burundi i Tanzanii. Mecz zakończył się remisem 1-1.

4 września  w Bużumburze odbyło się starcie  rozgrywek El. MŚ - Afryka pomiędzy drużynami Burundi  i Tanzanii. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków drużyna Burundi wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W 10. minucie Pierrot Kwizera został zastąpiony przez Gaëla Duhayindavyiego.

W 41. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Frédérica Nsabiyumvę z Burundi, a w 42. minucie Saluma Abubakara z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w reprezentacji Burundi doszło do zmiany. Fiston Abdul wszedł za Bonfilscaleba Bimenyimanę. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

W 55. minucie w drużynie Tanzanii doszło do zmiany. Iddy Nado wszedł za Hassana Dilungę. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter wręczył Harunie Shamte'owi z Tanzanii. Była to 66. minuta pojedynku.

Trener Tanzanii postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Saluma Abubakara i na pole gry wprowadził napastnika Franka Domaya. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Chwilę później trener Burundi postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Bienvenue Kanakimanę. Na boisko wszedł Mohamed Amissi, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Nagle reprezentanty Burundi nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 81. minucie bramkę zdobył Cedric Amissi.

Drużyna Burundi krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko cztery minuty, ponieważ zespół gości doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Simon Msuva. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania w reprezentacji Tanzanii doszło do zmiany. Faridi Mussa wszedł za Himida Mao.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Burundi, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.

To był dopiero pierwszy mecz w tej rundzie rozgrywek. Obie drużyny spotkają się w rewanżu, który odbędzie się 8 września w Dar-esie-Salaam. Pierwszy mecz zakończył się remisem, ale to goście strzelali gole na wyjeździe i to oni w rewanżu będą w nieco lepszej pozycji wyjściowej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL