Chińska Republika Ludowa - Malediwy 5-0 (2-0). 7. kolejka el. MŚ - Azja

11 czerwca na Sharjah Stadium w Szardży odbył się mecz 7. kolejki el. MŚ - Azja pomiędzy drużynami ChRL i Malediwów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ChRL 5-0.

El. MŚ - Azja
2021-06-11 19:00 | Stadion: Sharjah Stadium | Arbiter: Ahmed Faisal Mohammad Al Ali
Tan Long 80'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Liu Binbin.

W 13. minucie Ming Tian został zastąpiony przez Ji Xianga.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ChRL w 30. minucie spotkania, gdy Wu Lei zdobył drugą bramkę. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem strzelonych goli.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie Wu Lei został zmieniony przez Yina Hongbę, co miało wzmocnić drużynę ChRL. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ibrahim Aishama na Alego Abdullę w 63. minucie oraz Hamzatha Mohameda na Mohameda Naima w tej samej minucie.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 67. minucie trafił A Lan. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Prawie natychmiast Zhang Yuning wywołał eksplozję radości wśród kibiców ChRL, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie pojedynku. Między 70. a 79. minutą, boisko opuścili reprezentanty ChRL: A Lan, Hao Junmin, Yu Dabao, na ich miejsce weszli: Tan Long, Li Ke, Zheng Zheng. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ahmeda Numaana, Alego Haisama, Hussain Nihaana zajęli: Hussain Sifaau Yoosuf, Ali Ashfaq, Ali Fasir.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy ChRL w 80. minucie spotkania, gdy Tan Long strzelił piątego gola. Jedyną kartkę w meczu dostał Ali Samooh z Malediwów. Była to 90. minuta meczu.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 5-0.

Ibrahim Aisham63′
13′ Tian Ming
Haisham Hassan
78′ Dabao Yu
Ahmed Numaan72′
Zhongguo Chi
Ali Samooh90′
70′ Junmin Hao
Hamzath Mohamed63′
 6′ Binbin Liu
Hussain Nihaan79′
 67′ 70′ Alan Douglas Borges de Carvalho