Birma - Kirgistan 1-8 (0-5). 8. kolejka el. MŚ - Azja

W pojedynku 8. kolejki el. MŚ - Azja, który rozegrany został 11 czerwca, reprezentacja Birmy przegrała wysoko z Kirgistanem 1-8 (0-5). Spotkanie odbyło się na Yanmar Stadium Nagai w Osace.

A. Bokoleev 63'

Od pierwszych minut reprezentacja Kirgistanu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Birmy była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Tursunaly Rustamov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kirgistanu, strzelając gola w 22. minucie meczu.

W 24. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Yan Naing Oo osłabiając tym samym reprezentację Birmy. W 27. minucie Than Htet Aung został zastąpiony przez Lwin Moe Aunga.

Drużyna Birmy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała reprezentacja Kirgistanu, zdobywając kolejną bramkę. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Gulzhigit Alykulov.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 34. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Farkhat Musabekov.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kirgistanu w 45. minucie spotkania, gdy Alimardon Shukurov strzelił czwartego gola.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Kirgistanu w 45. minucie spotkania, gdy Mirlan Murzaev zdobył piątą bramkę. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Tursunalego Rustamova z Kirgistanu, a w 48. minucie Lara Mawa z drużyny przeciwnej.

W 61. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mirlan Murzaev z Kirgistanu.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Kirgistanu w 63. minucie spotkania, gdy Abai Bokoleev strzelił siódmego gola. W 64. minucie Tursunaly Rustamov został zmieniony przez Mustafę Yusupova, co miało wzmocnić drużynę Kirgistanu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lara Mawa na Nyein Chan Aunga.

Piłkarze Birmy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 69. minucie gola pocieszenia strzelił Hlaing Bo Bo.

Na 12 minut przed zakończeniem starcia w reprezentacji Birmy doszło do zmiany. Tin Win Aung wszedł za Hlaing Bo Bo.

W 78. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Mirlan Murzaev z Kirgistanu. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-8.

Ernest Batyrkanov
 69′ 78′ Bo Bo Hlaing
Edgar Bernhardt57′
48′ 66′ Maw Yar Lar Din
Bakhtiyar Duyshobekov
Than Win Thein
Farkhat Musabekov  34′ 46′
24′ Naing Oo Yan
Tursunaly Rustamov  22′ 47′ 64′
46′ Phyo Wai Htet
Alimardon Shukurov  45′ 46′
Maung Lwin Maung
Abai Bokoleev  63′
27′ Htet Aung Than
Eldar Moldozhunusov57′
27′ Moe Aung Lwin

46′ Maung Win Maung

66′ Chan Aung Nyein

Moe Pyay

78′ Win Aung Tin

Naing Tun Win

Reprezentanty Birmy dostały w meczu jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna Birmy dokonała czterech zmian. Natomiast reprezentacja Kirgistanu w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.

Już w najbliższy wtorek drużyna Kirgistanu zawalczy o kolejne punkty w Suicie. Jej przeciwnikiem będzie Japonia. Tego samego dnia Tadżykistan będzie rywalem reprezentacji Birmy w meczu, który odbędzie się w Osace.