Bahrajn - Hongkong 4-0 (0-0). 10. kolejka el. MŚ - Azja

W meczu 10. kolejki el. MŚ - Azja, który rozegrany został 15 czerwca, drużyna Bahrajnu wysoko wygrała z Hongkongiem 4-0 (0-0). Starcie odbyło się na Stād al-Bahrayn al-Watanī (Bahrain National Stadium) w Riffie.

El. MŚ - Azja
2021-06-15 18:30 | Stadion: Stād al-Bahrayn al-Watanī (Bahrain National Stadium) | Arbiter: Yaqoob Said Abdullah Abdul Baki
Ismaeel Abdullatif Hassan 90'

Od pierwszych minut jedenastka Hongkongu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Bahrajnu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Bahrajnu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył Sayed Dhiya.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Bahrajnu w 54. minucie spotkania, gdy Sayed Hashim strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 61. minucie Law Tsz Chun został zmieniony przez Chung Wai Keunga.

W tej samej minucie Diego Eli został zmieniony przez Gee James, a za Yu Wai Lima wszedł na boisko Tsang Kam To, co miało wzmocnić reprezentację Hongkongu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mahdiego Al Humaidana na Mohameda Marhoona oraz Mohameda Abdulwahaba na Alego Madana.

W 70. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Hongkongu Yapp Fai. Między 74. a 83. minutą, boisko opuścili reprezentanty Bahrajnu: Sayed Hashim, Sayed Dhiya, Kamil Al Aswad, na ich miejsce weszli: Jasim Khelaif, Abdulwahab Al Malood, Ismaeel Hassan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Cheng Siu Kwanga, Afonsa zajęli: Tong Man, Fung Wa.

Jedyną kartkę w meczu dostał Afonso z jedenastki gości. Była to 81. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Bahrajnu w 90. minucie spotkania, gdy Ismaeel Hassan zdobył z karnego czwartą bramkę. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Tsz Chun Law61′
65′ Mahdi Faisal Al Humaidan
Wai Lim Yu61′
 49′ 74′ Sayed Dhiya Saeed Ebrahim Alawi Shubbar
Siu Kwang Cheng76′
Ahmed Mirza
Yang Huang
65′ Mohamed Abdulwahab Ahmed Shaban
Diego Eli Moreira61′
74′ Kamil Hasan Abdulla Ahmed Hasan Al Aswad
Matthew Elliot Wing Kai Orr
 54′ (k.) 74′ Hashim Sayed Isa Hasan Radhi Hashim
Kam To Tsang61′
74′ Jasim Khelaif Wahab Al Salama
James Stephen Gee Ha61′
65′ Mohamed Jasim Mohamed Ali Abdulla Marhoon
Kwun Chung Leung
Sayed Reda Issa
Lok Fung Ngan
65′ Ali Jaafar Madan
Wai Wong
Mohamed Saad Marzooq Al Romaihi
Wai Keung Chung61′
74′ Abdulwahab Rahman Hedaib Isa Ali Al Malood
Ming Him Sun
74′  90′ (k.) Ismaeel Abdullatif Ismail Hassan

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Hongkongu przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.